Yangın Simülasyon Treyleri (portatif)


Ürün Özellikleri

Yangınla mücadelede alıştırma, her zaman iyi düzeyde olmalıdır. Dräger yangın simülasyon treyleri, pratik eğitim için idealdir ve aynı zamanda portatif kullanım için de uygundur.

Gerçekçi yangın simülasyonu

İtfaiyeciler eğitimleri sırasında gerçek alevler, aşırı ısı, yüksek nem, son derece kısıtlı görüş alanı ve yoğun dumanla karşı karşıya kalır. Bu da acil durumlar için olabilecek en gerçekçi eğitimi almalarını sağlar.


Hareketlilik

Yangın simülasyon treyleri her zaman gerek duyulan yerdedir. Bir adet yerleşik güç jeneratörü ve gaz tüpleriyle donatılmıştır. Bu sayede dış malzemelere hiç ihtiyaç duyulmadan kullanılabilir. Treyler ayrıca başka sabit eğitim ortamlarıyla da birleştirilebilir.


Farklı yerleşimler

Yangın simülasyon treylerleri, farklı oda bölmeleriyle sunulmaktadır. Kompakt biçimde DIN 14097–2 uyarınca bir yangın simülasyon sisteminin tüm öğelerini birleştiren araçlar, 1 veya 2 yangın odasından, kumanda ve izleme istasyonundan ve sistemin kendi gücüyle çalışması için gereken teknoloji alanlarından oluşur. İstendiği takdirde silindirik bir konteyner de kullanılabilir.


Gaz tüpleriyle çalıştırma

Dräger yangın simülasyon treylerleri, gaz tüpleriyle beslenir.

Müşteriye özgü çözümler

Münferit eğitim ihtiyaçlarını dikkate almak amacıyla tüm sistemler müşteri için özel olarak tasarlanır. Yürürlükteki standartlar ve en son kalite ve güvenlik standartları dikkate alınır. Olası yangın konumları arasında şunlar sayılabilir:

  • mutfak
  • kanepe
  • gaz sayacı
  • boru sızıntısı
Hemen hemen tüm gerçek nesneler yangın konumu olarak kullanılabilir. Ani alevlenme de gerçekçi olarak simüle edilebilir. Yangın eğitim treyleri, bir eğitim ile birleştirilebilir.


Güvenli eğitim

Aşırı ısıya rağmen en üst düzeyde güvenlik sağlanır. DIN 14097-2 uyarınca gaz ve sıcaklık izlemeye yönelik ek güvenlik cihazları, yangın odasındaki koşulları kontrol eder. Eğer tanımlanan sınırlar aşılırsa veya acil durum kapatma anahtarı çalışırsa, sistem otomatik olarak kapanır ve zorunlu havalandırma ile acil durum aydınlatması aracılığıyla güvenli bir duruma getirilir.


Erişilebilir çatı yüzeyleri

Yangın simülasyon treylerinin erişilebilir çatısı da eğitim alanının bir uzantısı olarak kullanılabilir.Ürün ile ilgili döküman bulunmamaktadır.