Uçak Yangın Eğitim Sistemleri


Ürün Özellikleri

Dräger uçak yangın eğitim sisteminde eğitim alan itfaiye ekibi, acil durumlarda ilk güvenlik hattını oluşturur.

Gerçekçi yangın simülasyonu

Bir uçakta aşağıda görüldüğü gibi birçok farklı konumda yangın çıkabilir: - türbinde

  • Uçak yakıtı dökülmesi sonucu uçağın alt kısmında
  • İniş takımlarında
  • Yük ambarında
  • Yoğun bölümlerde (örneğin bagaj bölümleri, koltuk sıralarında ya da uçak mutfağında)
Her yangında ayrı bir prosedür uygulanmalıdır. Dräger uçak yangın simülatörlerinde eğitim almak bunun için ideal hazırlıktır.


Güvenli eğitim koşulları

Dräger'in gazla çalışan yangın simülasyon sistemleri DIN 14097-2 Yangın Eğitim sistemleri Bölüm 2: Gazla çalışan simülasyon cihazları'nın istemlerine uygun şekilde tasarlanmıştır. Sistemler ayrıca ilave güvenlik özelliklerine de sahiptir:

  • Dış gövde için tasarlanan, suyla çalışan yangın söndürücü soğutma sistemi, harici ve yüzey yangın sensörleri devreye girdiğinde otomatik olarak tetiklenir.
  • Simülatör, itfaiyecilerle makinelerin yüküne ve itfaiye arabalarının su jeti kuvvetine dayanacak şekilde sabitlenmiştir.
  • Sistem, arızalara karşı uzaktan tanı için bir modemle donatılmıştır.


Yüzey yangınları

Uçak yangınlarının söndürülmesinde, dökülen ve tutuşan yakıt en tehlikeli durumlardan birini oluşturur. Dräger'in sıvı yangınlarıyla (dökülme yangınları) mücadele için hazırladığı eğitim alanları, ideal yangın söndürme stratejilerini uygulamak için ideal koşulları sunar.


Havaalanı yangın departmanları için kılavuz kuralları

Dräger, uçak yangınlarını söndürmeyle ilgili eğitim senaryolarına ilişkin, müşterilerini havaalanı itfaiye departmanları için düzenlenen ICAO kurallarını uygulayarak destekler.

Değişken eğitim seçenekleri

Her uçak yangın simültatörü mümkün olduğunca çok yönlü şekilde tasarlanmıştır. Örneğin yüzey yangınları, kargo bölümlerinde, kabinin içinde çıkan yangınlar, türbin, kanat ya da gövde yangınlarının simülasyonu oluşturulabilmektedir. Bu da farklı kaza senaryoları için eğitim imkanı sağlar.


Her türlü uçak tipinin simülasyonu mümkündür

Dräger, simülasyon sistemi için, müşteri tarafından seçilen uçak tipini veya farklı uçak tiplerinin bir kombinasyonunu orijinal ölçekte oluşturur.


Soğuk eğitim

Sistemlerde, yaralanan insanların bulunması ve yolcuların şişme bir kaydırakla tahliye edilmesi gibi durumların da eğitimi verilebilir. Uçağın iç kısımları tamamen dumanla doldurulabilir ve uçağın yan yattığı pozisyonun simülasyonunu oluşturmak için, uçak eğik bir düzlemde tutulabilir.Ürün ile ilgili döküman bulunmamaktadır.