Dräger X-dock® 5300/6300/6600


Ürün Özellikleri

Dräger X-dock® serisi, taşınabilir Dräger gaz algılama cihazlarınızı tam olarak kontrol etmenizi sağlar. Azaltılmış test gazı tüketimi ve kısa test süresi sayesinde otomatik doğrulama testlerini ve kalibrasyonu zamandan ve paradan tasarruf ederek yapmanızı sağlar. Kapsamlı belgeleme ve değerlendirmeler size gaz algılama cihazınız hakkında net bir genel görüş sağlar.

İhtiyaçlarınız kadar çok çeşitli

X-dock'un çeşitli versiyonları bulunmaktadır. X-dock 5300; X-am® veya Pac® ailesinden gaz algılama cihazı için bir modül içeren bir ana istasyona sahiptir. Hemen kullanıma hazırdır. X-dock 6300 ve 6600 versiyonları bağımsız olarak ayarlanabilir. Bir ana istasyondan oluşurlar ve X-am ve/veya Pac gaz algılama cihazları için 10 modüle kadar genişletilebilirler.


Eskisinden çok daha kolay

Cihazı takın, kapağı kapatın ve gösterge "yeşil" olduğunda çıkarın - X-dock ile test, bu kadar kolay. Bütün sensör kombinasyonlarını anında algılar. Ayrıca X-dock gerekli bütün test gazları bağlandığında otomatik olarak test eder ve tüm ayarları yapar. İstasyon ayrı olarak çalışır ve bir bilgisayar olmadan ayarlanabilir ve kullanılabilir. İstasyon, dahili dokunmatik ekran ile çalıştırılır. Gaz algılama cihazı takıldığı anda algılanır ve bütün bilgiler veri tabanında belgelenir.


Eksiksiz belgeleme sayesinde daha güvenli

Cihazlarınızın operasyon için hazır olup olmadığını belgelemeniz mi gerekiyor? Hangi cihazı, kim, ne zaman test etti ve sonuç ne bilmek mi istiyorsunuz? X-dock ilgili bütün bilgileri saklar ve gaz algılama cihazlarından alınan bilgileri daha sonraki değerlendirmeler için okur - her adımda size tam kontrol sağlar. Bunlara ek olarak uyumlu bir yazıcı kullanarak bir kalibrasyon veya test sertifikasını doğrudan istasyonlardan yazdırabilirsiniz. Bu işlev, kullanıcının EN 60079-29-1 ve EN 60079-29-2'nin bütün gerekliliklerini yerine getirmesini sağlar.


Otomatik olarak azalan masraflar

Her bir modül için azalan gaz akışı (500 mL/dk yerine 300 mL/dk) sayesinde test gazlarında tasarruf edersiniz. Kısa test süresi, genel bakım işlerini azaltır. Valf konsepti (patent başvurusu yapılmış) sadece bir pompaya ihtiyaç duyar, böylece parçaların daha az eskimesini ve aşınmasını sağlar. Valfler, test gazlarını ve -bağlı olduğunda- basınçlı havayı otomatik olarak değiştirir.

Önemli zaman tasarrufları

X-dock cihazına 10'a kadar modül bağlanabilir; bu da gaz algılama cihazlarını eş zamanlı ve birbirinden bağımsız olarak test etmenizi sağlar. Test sadece 8 ila 15 saniye1 arasında sürdüğünden otomatik doğrulama testi de zaman kazandırır. Bütün Dräger test gazı tüpleri veri tabanında mevcuttur - parça numarası girildiği zaman, gaz ayarı için gerekli olan alanlardaki bilgiler otomatik olarak dolacaktır. Bu özellik bilgileri manuel olarak girme gereksinimini ortadan kaldırır.

1 Standart sensörler için: CH4, O2, CO, H2S


Diğer özellikleri

 • Ana istasyonda dokunmatik ekran işletimi
 • Üçe kadar ayarlanabilir test programı
 • Otomatik kaçak testleri
 • Alarm elementlerinin otomatik testleri (sesli, görsel ve titreşimli alarmlar)
 • X-am 1/2/5x00, 3500/8000 için opsiyonel şarj etme işlevi
 • Değiştirilebilir contalı kartuş
 • 12 V ile çalıştırabilme (örn. araçlarda)
 • Daha sonra 10'a kadar modülle genişletilebilir (X-dock 6300/6600)
 • Sensör tepki süresi değerlendirmesi


Sonuçlara genel bakış

Ek "X-dock Manager" yazılımı, çok daha fazla konfor sağlar: Kalibrasyon sistemindeki ve gaz algılama cihazlarındaki bilgileri detaylı bir şekilde değerlendirir ve bu bilgileri çeşitli grafik ve istatistiklerle sunar; böylece sonuçların tam değerlendirilmesini sağlar. Bağlantılı bütün X-dock sistemleri bir ağa bağlanabilir. Böylece veri, sadece sistemde yerel olarak saklanmaz aynı zamanda merkez veri tabanında da saklanır. X-dock Manager ile kontrol her zaman sizde.


X-dock Manager daha fazlasını sunar

 • En önemli bilgileri hızlı bir şekilde toplayan giriş sayfası: Özel alanlarda gaz maruziyeti, yürütülen testlerin sayısı, cihaz kullanılabilirliği, oluşturulan / gönderilen raporlara genel bakış
 • E-posta ile gönderilebilen veya PDF dosyaları olarak kaydedilebilen düzenli raporlar için şablonlar
 • Gaz algılama cihazlarını belirli bireylere tahsis etmek için verme-alma özelliği
 • Ağ içerisindeki istasyonları izleme: Bağlı bütün sistemler izlenebilir (örn. gaz konfigürasyonu bilgisi)
 • Cihazlara genel bakış: Test raporlarına ve cihaz yapılandırmaya doğrudan erişim
 • Bildirimler, e-posta yoluyla da, örneğin test gazları tükeniyorsa
 • VLAN uyumlu
 • Şablonlar üzerinden gaz sayaçlarının parametreleştirilmesi
 • Dışa aktarma opsiyonu dahil cihazlar hakkındaki bilgilerle yapılandırılabilir tablolarÜrün ile ilgili döküman bulunmamaktadır.