Dräger X-am® Pompa


Ürün Özellikleri

Dräger X-am® pompa, örneğin depolarda ve kuyularda gaz ölçümü için tasarlanan ve Dräger X-am® 2500, 5000 ve 5600 portatif gaz algılayıcılarına yönelik bir harici pompadır. Çalışan bir X-am® cihazına bağlandığında pompa otomatik olarak açılır. Pompa modundan difüzyon moduna geçiş hızlı ve kolaydır.

Kolay kullanım

Pompa, X-am 2500/5000/5600 üzerine takılır ve bir klipsle sabitlenir. Pompa ve çalışan gaz algılama cihazı bağlandığında pompalama otomatik olarak başlar. Cihazdan çıkarıldığında pompa otomatik olarak kapanır. X-am cihazının pompayla kullanılmasının, standart gazlarda ölçüm performansı üzerinde bir etkisi yoktur.


USB üzerinden şarj

Pompa pili, mikro USB portu kullanılarak tekrar şarj edilebilir. Bağlantı için standart bir cep telefonu şarj cihazı kullanılabilir. Şarj durumu, pompadaki bir LED ile gösterilir. Tam şarj, yaklaşık altı saat gerektirir.


Kullanışlı ve dayanıklı

Pompanın kolay kontrol edilebilir 17,5 cm cihaz yüksekliği ve sadece 200 g ağırlığı, kolay taşıma ve saklamaya olanak tanır. Dräger X-am pompa, IP67 koruma sınıfı uyarınca toza ve suya dayanıklıdır. -40 °C kadar düşük sıcaklıklarda bile güvenilir şekilde çalışır. Düşürme veya darbe kaynaklı hasarlara karşı korumak için, pil, katı dökümdür.

Etkin ölçüm sonuçları aralığı: patlama koruması ile

Pompa, örneğin kanallarda, kuyularda veya depo sistemlerinde 45 m mesafeye kadar erişilemeyen yerlerdeki ortam atmosferine ulaşabilir. Pompa, hızlı tepki süreleri ve düşük güç tüketimi için 3 mm çapı olan hortumlara göre optimize edilmiştir.

Pompanın bir X-am cihazıyla birlikte kullanılması, en zorlu durumlarda bile tutarlı olarak hassas ölçüm sonuçları elde etmenizi sağlar. Bu da patlama bölgesi(zone 0) için pompada patlama koruma onayı bulunması sayesindedir. Benzer şekilde patlama bölgesi(zone 0) onayı olan Dräger X-am 2500/5000/5600 ile birlikte X-am pompa, kapalı alanlarda güvenli ve kesintisiz izlemeye olanak tanır.


Uzun görevler için uzun çalışma süresi

Pompanın sadece dışı değil içi de son derece dayanıklıdır. Pil kapasitesi, günde 8 ölçümle üç çalışma haftası boyunca dayanır (başka bir deyişle 20 saatlik kesintisiz çalışma). Kullanışlıdır: Pompa çalışırken X-am'in çalışma süresi kısalmaz. Ayrıca tüm pompanın çalışma süresi, CC-vision yazılımını kullanarak değerlendirilebilir.


Veri belleği

Pompa çalışma süresi, şarj durumu, pil uyarıları ve akış alarmı, Dräger X-am'de gösterilir ve veri belleğine kaydedilir. Bu da gaz ölçümü sonuçlarının, kişisel izleme değerlendirmelerinden ayrı olarak görüntülenmesini mümkün kılar.Ürün ile ilgili döküman bulunmamaktadır.