Dräger X-act® 5000 Basic


Ürün Özellikleri

Otomatik tüplü pompa Dräger X-act® 5000 Basic, Dräger kısa süreli tüpleri ve örnekleme tüpleri ve sistemleri ile kullanım için hepsi bir arada çözümdür. Kullanım kolaylığı sağlar ve yüksek seviye güvenilirlik, gazların, buharların ve aerosollerin ölçümünü ve örneklenmesini destekler.

Çok yönlü ve sağlam

Dräger X-act 5000 gaz ölçümünde yeni bir dönemi müjdeliyor: Ölçüm yapmak ve örnek almak için sadece tek bir cihaz gerekiyor. Otomatik tüplü pompa, Dräger'in kısa süreli tüpleri ve örnekleme tüpleri ve sistemleri ile uyumludur. Sağlam muhafaza, zorlu koşullar altında günlük ölçüm görevlerini gerçekleştirmek için pompanın kullanılmasını destekler. IS onaylı (işlemde) Dräger X-act 5000, kısıtlı alanlardaki uygulamalar için ve patlayıcı gaz ortamlarında kullanılabilir.


Basit kullanım

Gazlar, buharlar ve aerosollerin kullanımı hiç bu kadar kolay olmamıştı. Dräger X-act® 5000 otomatik tüplü pompa, ölçülecek havayı uygun Dräger tüpleri aracılığıyla zahmetsizce yönlendirir. Bir elle veya omuz askısı kullanılarak rahatça taşınır ve koruyucu eldiven takıldığında bile kolayca kullanılır. Basit ve sezgisel bir menü yapısı, kullanıcıya sadece birkaç tuşa basarak etkin bir şekilde kullanım imkanı sağlar. Parola korumalı menü kullanılarak, tekrarlanan çalıştırma modları ayarlanabilir.


Teknik gazlarda ölçüm

Teknik gazlarda ölçümleri değerlendirmek için ilgili teknik gazın özellikleri dikkate alınmalıdır. Teknik gazların viskozitesi ortam havasından farklıdır. Bu nedenle, pompanın akışı uygun şekilde ayarlanmalıdır. "Teknik gazlarda ölçüm" modundaki çalıştırma adımları uygulandığında, Dräger X-act® 5000 gerekli akış parametrelerine otomatik olarak ayarlanır ve ölçüm sonucu doğrudan okunabilir.

Yeni pompa konsepti

Temel prensip, Dräger kısa süreli tüplerinin gerekli akış karakteristiklerini sağlama becerisine sahip olması ve aynı zamanda sürekli akış gerektiren örnekleme tüpleri ve sistemleriyle birlikte kullanılabilme seçeneğinin sağlanmasıdır. Dräger'in accuro el pompası ile karşılaştırıldığında bu yeni konsept, yüksek strok sayılarında Dräger kısa süreli tüplerinin ortalama ölçüm süresini kısaltıyor. Dahili pompa ayrıca, uzunluğu 30 metreye (98 ft.) kadar ulaşan uzatma hortumları kullanılacak şekilde tasarlandı.


Örnek almak için doğrudan ayarlar

Örnekleme tüpleri ve sistemlerine bağlı olarak, test için gerekli parametreler harici bir akışölçere ihtiyaç duyulmaksızın doğrudan ayarlanabilir. Dräger X-act® 5000 akış oranını otomatik olarak ayarlar. Örnek alma süresi ayarlandıktan sonra pompa hemen çalıştırılabilir. Ölçümün sonunda pompa otomatik olarak durur. Ayar verileri, geçen süre ve pompalanan hacim ekranda gösterilir.Ürün ile ilgili döküman bulunmamaktadır.