Dräger UCF 7000 Termal Görüntüleme Kamerası


Ürün Özellikleri

Sadece tek elle kolayca kullanılır. Dräger UCF 7000 termal görüntüleme kamerasının sağladığı optimum görüntü seçenekleri ile daha fazlasını görün ve daha iyi kararlar alın. Kamera kendinden güvenlidir (ATEX bölge 1) ve patlama olasılığı bulunan ortamlarda maksimum seviyede güvenlik ve güvenilirlik sunar.


Profesyoneller için üretildi

Dräger'in termal görüntüleme kameraları, yangın, duman ve karanlık yüzünden dolaşım zorlaştığında yön bulmada değerli araçlardır. İnsanları veya sıcak noktaları bulmanın yanı sıra gittiğiniz yeri görebilmeniz için yönünüzü korumanızı sağlamak üzere tasarlanmıştır. İster “kapalı alanlarda yangınla mücadele” ediyor olun, isterseniz de “bir insanı arıyor” - yeni nesil Dräger UCF termal görüntüleme kameralarının yardımıyla her türlü görevin üstesinden kolayca gelebilirsiniz. Dräger UCF 7000, söz konusu güvenlik ve güvenilirlik, kullanım kolaylığı ve zorlu yangın söndürme görevlerinde karar alma sürecinde destek olduğunda net bir artı sunar. Günümüzün profesyonel arama ve kurtarma ile yangın söndürme personelinin gerekliliklerini karşılamak üzere kamera, yenilikçi fonksiyonlarla donatılmıştır. Dräger UCF 7000'i kullanmak son derece kolaydır ve ayrıca mükemmel görüntü kalitesi sunar. Uygulamaya özgü ekranlar, daha fazla netlik sunar ve durumun değerlendirilmesini kolaylaştırır.


Konforlu tek elle çalıştırma özelliği

Dräger UCF 7000'i kullanmak, bir elin her zaman serbest kalması anlamına gelir: bu, kullanıcı için çok önemli bir avantaj ve ekstra hareket serbestisi demektir. Kompakt tasarımı ve sadece 1,4 kg'lık (3 lb) iyi dengelenmiş düşük ağırlığı, kameranın sadece tek elle kolayca kullanılmasını sağlar. “Uygulama anahtarı”, kamerayı güvenli bir şekilde kullanmayı ve stres düzeyi yüksek durumlarda bile kameranın fonksiyonlarından eksiksiz olarak faydalanmayı mümkün kılar. Çok dayanıklı, takılabilir "sürünme levhası" kullanıcının kamerayı bırakmadan kendini yere sabitlemesini sağlar. Ürün ayrıca, optimum taşıma konforu için çeşitli taşıma seçenekleri sunar.


Daha iyi bir genel görünüm, daha fazla ayrıntı

Dräger UCF 7000, görüşün optimum seviyeden daha zayıf olduğu durumlarda bile itfaiyeciler için mükemmel görüntüler sağlar. 160 x 120 piksel çözünürlük ve 2x zoom özelliği, durumun ayrıntılı şekilde görüntülenmesini sağlar. Mevcut görüntü her zaman gözünüzün önünde olduğunda, odalarda ve yakın çevrede hızlı ve güvenli bir şekilde arama yapabilirsiniz. Bir ayrıntıyı gözden kaçırma riski özellikle zor durumlarda olasıdır ve önemli bir sorundur. Dräger UCF 7000, “uygulama anahtarı” (uygulamaya özgü çalışma modları) sayesinde kameranın görüntüleme ekranını mevcut görev için optimize etmeyi mümkün kılar. Örneğin kameranın ekranı, insanları veya yangına sebep olan kaynakları bulmak için optimize edilebilir.

Üç ilave çalışma modundan biri, sadece tek bir düğmeye basarak hızla seçilir:

  • Yangın (yangın söndürme)
  • İnsanlar (arama ve kurtarma)
  • Termal tarama (sıcak noktaları arama)

  • Bu ilave seçenekler, itfaiyecilere her türlü durumda daha iyi bilgi sağlar.


Genişletilmiş işlevsellik

Optimize edilmiş görüntü işleme fonksiyonu, saniyeler içinde daha hızlı bir genel görünüm sağlar. Dräger UCF 7000, ekipmanların hareket serbestisini veya görüş alanını kısıtlaması durumunda “köşelerin arkasını görmeyi” bile mümkün kılar. “Snapshot” (enstantane) fonksiyonu, termal resmin, daha sonra ekranda görülebilen geçici bir dondurulmuş görüntüsünü oluşturmak için kullanılır. Bu fonksiyon, personelin, erişilmesi zor olan alanları bile hızlı ve güvenli bir şekilde incelemesini ve kontrol etmesini sağlar. Entegre lazer pointer, tehlikelerin konumunu (sıcak noktalar gibi) diğer ekip üyelerine göstermeyi önemli ölçüde basitleştirir ve atak yolunu net bir şekilde tanımlar. Dräger UCF 7000, sıcak durumlarda bile daima yüksek sıcaklık çözünürlüğü sunar. Bu da insanlar gibi daha soğuk nesnelerin alevlerin yakınında bile mümkün olan en iyi çözünürlükle tespit edilmesini mümkün kılar. Entegre video ve ses kaydı fonksiyonlarının yanı sıra tek görüntüleri kaydetme özelliği, Dräger UCF 7000'in teslimat kapsamına dahildir.

Oldukça sağlam

Bu kamera, en zorlayıcı uygulamaların söz konusu olduğu en kötü ve en zorlu ortamlarda da güvenilirliğini korur. Neredeyse tahrip edilemez bir muhafazayla donatılan Dräger UCF 7000 ısıya dayanıklıdır ve kullanıma özgü mekanik zorlanmalara kolayca dayanır. Dräger UCF 7000 kameralar, IP 67 yüksek koruma sınıfları sayesinde, çalışma esnasında karşılaşılan su ve toz gibi tipik koşullara karşı dayanıklıdır. Modern lityum-iyon pil teknolojisi, dört saate varan çalışma süresi ile birlikte uzun süreli çalışmalarda kullanıcıların kafalarının rahat olmasını sağlar.


Güvenlik için patlama koruması

Özellikle yangının olmadığı yerlerde patlayıcı bir atmosferin mevcut olması durumuna sıkça rastlanır. Bu, kullanılan ekipmanların kıvılcım kaynağı olmaması gerektiği anlamına gelir. Dräger UCF 7000, bu tip durumlarda da tercih edilebilecek bir araçtır. Cihaz kendinden güvenlidir ve ATEX'e göre bölge 1'de dahil olmak üzere patlama olasılığı bulunan ortamlarda kullanım için onaylanmıştır.


Standart USB arayüzü

Dräger UCF 7000 standart olarak USB 2.0 arayüzü ile temin edilir, bu da kamerayı yapılandırmayı (örn. kişisel bir başlangıç resmi ayarlama) ve termal görüntüyü doğrudan bir bilgisayara aktarmayı mümkün kılar. Belgeleme amacıyla kaydedilen görüntüler ve kullanılan video sıralamaları da bilgisayara aktarılabilir.


Ürün ile ilgili döküman bulunmamaktadır.