Dräger Pulsar 7000 Serisi


Ürün Özellikleri

Dräger Pulsar 7000 Serisi, gazlardaki ve buharlardaki patlayıcı hidrokarbonların algılanmasına yönelik sabit açık yollu gaz dedektörleridir. Dayanıklı tasarımı ve son derece hızlı tepki süresi, Dräger Pulsar 7000 Serisini, petrol ve gaz endüstrisinin yanı sıra kimya endüstrisinde de gereksinimleriniz için güvenilir bir çözüm kılar.

Güvenilir ve hızlı ölçüm

Pulsar 7000 Serisi, geniş bir yelpazede gaz halindeki hidrokarbonları algılar. Bunlara metan, propan ve etilen dahildir. Bu gazların kritik bir konsantrasyonda birikimi, iki saniye içinde 200 metre mesafeye kadar ölçülebilir. Verici ve alıcıdaki durum LED'leri, ilgili cihazın kullanıma hazır olduğunu gösterir. Kesintisiz otomatik izleme, ilave güvenlik sunar. Kirli optikler veya kullanım açısından kritik olmayan başka bozukluklar yüzünden sinyal gücü yetersizse, bakım gereğini belirtmek üzere yapılandırılabilir bir alarm sinyali verilecektir. Buna rağmen sistem kullanıma hazır kalacak ve gazları algılamaya devam edebilecektir. Daha iyi düzeyde kullanıma hazır olmasına ek olarak bakımı planlayabilme ve bu sayede beklenmedik aksama sürelerinden kaçınma gibi avantajları vardır. Pulsar 7000 Serisi, SIL 2'ye kadar güvenlikle ilgili uygulamalara uygundur.


Olumsuz hava koşullarında bile güvenilir

Güvenilirlik, sadece ideal hava koşullarında garanti edilmez. Pulsar 7000 Serisinde, sis, pus, şiddetli yağmur veya kar için daha yüksek yanıp sönme hızı ve ışık yoğunluğu olan bir mod vardır. Bu sayede çevresel faktörlerden kaynaklanan daha fazla IR emilimi dengelenmiş olur. Buna ek olarak ısıtmalı optikler, mercekte yoğuşma veya buz oluşumunu önler.


Kolay hizalanır, yapılandırılır ve devreye alınır

Verici ve alıcının hizalanması ve sonrasında sistemin işletmeye alınması, ek bir teleskoba veya hizalama aynasına gerek kalmadan tek bir kişi tarafından kolayca yapılabilir. Gözle yapılan ilk kaba hizalamanın ardından verici ve alıcının tam hizalanması, hassas ayar vidalarını ve portatif bir terminali kullanarak yapılır. Hizalama, hedef optiklerle bir koordinat sisteminde veya rakamsal koordinatlar olarak gösterilir. Pulsar 7000 Serisindeki entegre kalibrasyon özelliği, manuel ayar veya test gazı gerektirmez. Hizalamadan sonra sistem kontrolüyle bir otomatik sıfır noktası ayarı başlar, bu da sistemin işletmeye alınmasını tamamlar. Tüm parametreler kaydedilir ve daha sonra merceklerdeki hiza bozukluğunu veya birikintileri tespit etmede kullanılır.

Sahada teşhis

Öngörülen bakım ve yerinde arıza giderme için portatif bir terminal kullanılabilir. Hizalama ve sıfırlama desteğine ek olarak bu arayüz ayrıca yapılandırma ve tanı özellikleri de sunar. Bilgisayar yazılım programı Dräger PolySoft ile kapsamlı tanı mümkündür.


Belgelenmiş güvenlik - protokol ve entegre veriler

Entegre haldeki günlük veri kaydedicisi, en son hataları, uyarıları ve olayları saklar. Örneğin bunlara; sinyal yolunun engellenmesi, gaz alarmları, uyarı sinyalleri ve her türlü hizalama veya besleme gerilimi sorunu gibi olaylar dahildir. Günlük veri kaydedicisi, aynı zaman diliminde ölçülen değerlerin saatlik bir günlüğü ile desteklenir. Buna, son on haftalık kullanım için mevcut gaz ölçümü, sinyal gücü ve sıcaklık gibi temel veriler dahildir. Bu süre sonunda bile bilgiler, son on yıllık kullanımın haftalık bir özeti olarak mevcuttur.


Her türlü iş için doğru model

Pulsar 7000 Serisi, çok çeşitli uygulamalar için uygun modeller sunar. Açık deniz modellerinde paslanmaz çelik bağlantı kutuları ve kablo rakorları bulunur. Bu da özellikle sağlam olmalarını ve zorlu çevresel koşullara dayanabilmelerini sağlar. Besleme ve egzoz kanallarındaki gaz birikimini algılamak için kanal montaj modelini kullanabilirsiniz. Sistem, baca kurulumları için özel olarak tasarlanmıştır.Ürün ile ilgili döküman bulunmamaktadır.