Dräger PSS® Safety Belt


Ürün Özellikleri

Dräger PSS® Safety Belt, yüksekte çalışan itfaiyeciyi bağlayarak tehlikeli olabilecek durumlarda güvenliği arttırır: çalışma pozisyonu alma, düşme koruması ve acil durumda ferdi kurtarma sağlar. Çok fonksiyonlu kemer, ek kemer olmadan kullanıcıyı güvenli şekilde bağlamak için Dräger PSS® 5000 ve PSS® 7000 BSC'ye kolay entegre edilebilecek şekilde tasarlanmıştır.

Çok fonksiyonlu çözüm

İtfaiyeci olmak, eğimli çatılar veya merdivenler gibi yüksekte çalışırken önemli ölçüde artabilecek yüksek seviyede riskler içerir. Dräger PSS Safety Belt, entegre bir sistem ve bağımsız bir çözüm olarak tasarlanmış olup:

  • çalışma pozisyonu almayı kolaylaştırır
  • düşme koruması sağlar
  • acil bir durumda ferdi kurtarmaya imkan tanır


Konfor ve Güvenlik Bir Arada

İtfaiyeciler genellikle kendi bağımsız solunum cihazlarının yanı sıra emniyet kemeri de takmak zorundadır. Bu da bağımsız solunum cihazının rahatlığının, oturmasının ve ergonomik performansının etkilenebileceği anlamına gelir. Dräger PSS Safety Belt, bağımsız solunum cihazının entegre bir sistem bileşeni olarak tasarlanmıştır. Emniyet kemeri veya bağımsız solunum cihazının performansından ödün vermeden orijinal Dräger PSS 5000 veya PSS 7000 bel kemerinin yerini alır.


Yangın söndürme operasyonları için tasarlandı

Dräger PSS Safety Beltin tasarımında ve yapımında kullanılan Aramid doku, hem bağımsız solunum cihazı (EN 137:2006 tip 2) hem de tutma kemeri sistemleri (EN 358:1999) ile ilgili Avrupa onay gerekliliklerinin tek bir aygıtta karşılanmasını sağlar. Başka bir deyişle sistemin bütünlüğünden veya itfaiyecinin güvenliğinden ödün vermeden bağımsız solunum cihazı ile aynı uç ısıda ve sıcak yangın ortamlarında kullanılabilir. 200 °C'lik bir sıcaklığa sürekli olarak ya da 400 °C'nin üzerindeki kısa süreli tepe sıcaklıklara maruz kaldıktan sonra bile PSS Safety Belt, örneğin EN 358:1999'a göre çekme dayanımı gibi malzeme özelliklerini korumaya devam eder. Aynı zamanda, Dräger PSS 5000 ve PSS 7000'den aşina olduğunuz yüksek düzeyde konfor ve ergonomiyi de sunar.

Hızla takılır, kolayca kullanılır

PSS Safety Belt, bel kemerini bağımsız solunum cihazı arka plakasına tutturmada Dräger'in bilinen kaydır ve kilitle yöntemini kullanır. Bu yöntem, emniyet kemerinin servis ve bakım için kolayca takılıp çıkarılmasını sağlar. Aynı zamanda mevcut PSS 5000 veya PSS 7000'in, entegre bir bağımsız solunum cihazı ve PSS Safety Belt sistemine hızlı ve kolay bir şekilde yükseltilmesine de olanak tanır.

PSS Safety Belt, dar alanlarda hızlı bir şekilde takmak için ileri çekmeli bel ayarına sahiptir. Buna ilaveten metal bel kemeri ve ayar tokaları, bağımsız solunum cihazının kolayca ayarlanmasını sağlar.


Güvenlik ve kullanım

İki halat, kemerin sol ve sağ taraflarındaki ince ceplerde muhafaza edilir. Cepler kemere kalıcı biçimde sabitlenmiştir. Bu sayede bu cepler, halatları takılmaya ve hasara karşı korurken aynı zamanda hızlı ve kolay erişim sağlar.

Kemerin her iki tarafında birer tane bulunan entegre yardımcı halkalar, itfaiyeci aksesuarlarının bağımsız solunum cihazına takılmasını kolaylaştırır.


Yükseltme Seçenekleri

Dräger PSS 5000 ve PSS 7000 için aşağıdaki yükseltmeler mevcuttur:

  • Dräger PSS 5000 DP veya PSS 7000'i entegre PSS Safety Belt ile yükseltmek için yeni kit
  • Dräger PSS 5000 DS'yi entegre PSS Safety Beltli PSS 5000 DP'ye yükseltmek için yeni kitÜrün ile ilgili döküman bulunmamaktadır.