Dräger Polytron® 8900 UGLD


Ürün Özellikleri

Dräger Polytron® 8900 UGLD verici, açık havada endüstriyel işlem ortamlarındaki yüksek basınçlı gaz kaçaklarının algılanmasına yönelik bir erken uyarı alan monitörüdür. Ultrasonik akustik sensörü sayesinde biriken gaz bulutlarının konsantrasyonunu ölçmek yerine kaçak yapan gazın sesini kaydettiği için klasik gaz dedektörlerinden daha erken tepki verir. Gaz sızıntı yaparken rüzgar yönünden bağımsız olarak çevre alandaki kaçaklar hemen tespit edilir.


Ultrasonik sensör teknolojisi - gaz kaçakları için erken uyarı sistemi

Endüstriyel ortamlardaki basınçlı gaz borularını veya kaplarını izlemede kullanılan tipik gaz algılama sistemleri sadece gaz, gaz sensörünün yakın çevresinde olduğunda bir gaz kaçağını tespit eder. Rüzgar gibi çevresel etkiler, bir gaz bulutunun gaz sensörleri tarafından algılanmasını geciktirebilir veya önleyebilir. Ama Dräger Polytron® 8900 UGLD bu çevresel faktörlerden etkilenmez ve gaz sızıntı yaptığı anda yüksek basınçlı gaz kaçağını tespit eder. Etkin ve erken gaz kaçağı uyarıları gereksiz kapanmaları önleyerek zamandan ve paradan tasarruf sağlar.


Gaz algılama sisteminizin mükemmel tamamlayıcısı

Dräger Polytron 8900, Polytron 8000 serisi ailesini, akustik gaz kaçağı algılama ile genişletir. Bu serideki tüm vericiler aynı tasarıma ve birbirinin eşi kullanıcı arayüzüne sahiptir. Ortak kullanıcı arayüzü, mevcut kullanıcılar için az miktarda eğitim veya bakım gerekmesini sağlar. Polytron 8900 UGLD, mevcut alev ve gaz algılama sistemlerini, güvenilir erken gaz kaçağı uyarıları ile mükemmel şekilde tamamlar.


Kolay anlaşılır sonuçlar verir

Sonuçların kolay yorumlanması için Polytron 8900 UGLD'nin ekranında ölçülen değerler, tam ölçekli desibel hassasiyet aralığının yüzde 0'ı ile 100'ü arasında gösterilir. Ultrason seviyesi hemen gösterilip aktarılır ve kolay yorumlamaya olanak tanır. Alarmlar, önceden tanımlanan bir arka plan gürültü seviyesinin üstünde belirli bir seviyede yapılandırılır. Ayrıca kontrol sisteminde 30 saniyeye kadar bir zaman gecikmesi de ayarlanabilir.

Gürültülü endüstriyel ortamlarda bile gaz kaçaklarını algılayabilir

Gürültülü işlem alanları, çoğunlukla duyulabilir spektrumda ses üretir. 10 bar'ın üstündeki basınçlı kaplardan gaz kaçakları, hem duyulabilir ses hem de duyulamaz ultrason üretir. Polytron 8900, ultrason spektrumda ölçüm için ayarlandığından, 20 metre yarıçaplı bir daire içinde kaçak oranı 100 g/saniye olan gaz kaçaklarını kolayca belirleyebilir.


Dayanıklı tasarım ve tam mühürlü sensör

Polytron 8900 UGLD, galvanik olarak yalıtılmış, kendinden güvenli bölme içinde yer alan bir sensöre sahip patlamaya dayanıklı bir vericidir. Sensör, tamamen PVCC içine mühürlenmiş ultrasonik bir mikrofon olup suya ve kire dayanıklıdır. Ek bir çevre koruma tamponuna ihtiyaç duymadan güvenilir değerler verir. Düzenli kalibrasyon şart değildir, ancak piyasadaki diğer bazı UGLD'lerin aksine kalibrasyon mümkündür ve sunulan kalibrasyon kitleri ile son derece kolaydır. Ultrasonik sensörün beklenen kullanım ömrü, 10 yılın üzerindedir.Ürün ile ilgili döküman bulunmamaktadır.