Dräger Polytron® 6100 EC WL


Ürün Özellikleri

Dräger Polytron 6100 EC WL, toksik gazların ve oksijenin kesintisiz izlenmesine yönelik kablosuz bir vericidir. Kendinden güvenli ve SIL2 dereceli vericide tamamen kablosuz sinyal aktarımı ve güç kaynağı bulunur. Dahili batarya paketi, vericinin 24 aya kadar sürekli çalışmasına olanak tanır. Bu da Polytron 6100'ün tesis genişletmeleri, yükseltmeler ve yeni kurulumlar için esnek ve uygun maliyetli bir çözüm olmasını sağlar.

Kablo istemiyor musunuz? Sorun değil!

Bir vericiyi kabloyla bağlamanın finansal, teknik veya mekansal etkisi çok mu büyük? O zaman Dräger Polytron 6100 EC WL, sabit gaz algılama sisteminize ideal bir tamamlayıcıdır. Yükleme veya revizyon alanlarındaki zorlu ölçüm görevleri, kablosuz gaz algılama vericisinin avantajlarını gerçek anlamda ortaya koyar. Polytron 6100 EC WL ayrıca mobil çözüm gerektiren, erişimin zor olduğu veya yeterli altyapıyı sunmayan tesis alanlarında da iyi bir şekilde uygulanır. Kablosuz algılama, gereken planlama çabanızı azaltırken kablolu bir vericinin sunduğu aynı güvenlik seviyelerini korur. Polytron 6100 EC WL SIL2 uyumludur ve ölçüm teknolojisi için uygun şekilde onaylıdır.


Verileri kablosuz ölçüp aktarın - her zamanki gibi güvenli ve güvenilir şekilde

Endüstriyel kablosuz standardı ISA100.11a, ölçümlerin güvenli aktarımını sağlar. PROFIsafe protokolü ile birlikte sisteminizin SIL2 uyumlu olmasını garanti eder. Polytron 6100 EC WL'de endüstriyel uygulamalar için kanıtlanmış ve optimize edilmiş, 140 farklı tehlikeli gazı kapsayan DrägerSensor'ler bulunur.


Kurulum ve kullanım sırasında rahat

PolySoft yazılım çözümü ile patlama korumalı bir tablet, dizüstü bilgisayar veya atölyedeki masaüstü bilgisayardaki Bluetooth® arayüzü üzerinden rahat bir şekilde Polytron 6100 EC WL'ye erişebilirsiniz. Verici verileri ve olay günlüğü, izleme ve denetim amacıyla kolayca kaydedilip erişilebilir. Boru montaj setlerinden hava korumasına kadar Dräger Polytron 8100 EC aksesuarlarını, Polytron 6100 EC WL için kullanabilirsiniz. Bu sayede sayısız montaj ve uygulama imkanına sahip olursunuz. Uzun mesafelerden net görünen entegre LED'ler, yaşam sinyali, parazit, alarm ve Bluetooth® arayüzünün durumunu gösterir. Bu da cihaz durumunu herhangi bir anda tanımlayabilmenizi sağlar.

Bluetooth®, Bluetooth SIG Inc. şirketinin tescilli ticari markasıdır.

Bakımda uygun maliyet

Kablosuz gaz algılama vericisinin kendinden güvenli tasarımı, bataryaların veya sensörlerin değiştirilmesi gibi her türlü bakım işleminin patlama alanında yapılabilmesini sağlar. Alan sınıflandırmasını değiştirme gibi ek önlemler almanıza gerek kalmaz, bu sayede zamandan tasarruf eder ve tüm bakım çalışmasının güvenle tamamlanabilmesini sağlarsınız. Önceden kalibre edilen DrägerSensor'ler hızlı hizmete alma sağlar ve geniş bir ölçülebilir gaz ve buhar aralığı sunar.


Harici güç beslemesi

Polytron 6100 EC WL ile bataryalar olmadan uzun süreli kullanımdaki uygulama senaryolarını da kapsama almış olursunuz. 24 volt'luk kablosuz verici, tam da bunu yapmak için temin edilmiştir - doğrudan güvenli alanda ve uygun besleme yalıtıcısı ile patlama alanında, hâlâ ölçüm sinyalinin kontrol ünitesine kablosuz aktarımını kullanarak.


Daha uzun mesafeler ve alternatif iletişim yolları

Polytron 6100 EC WL verici ile 500 metrelere varan mesafeler elde edebilirsiniz. Vericinin tekrarlayıcı işlevi, ek kablosuz vericilerle daha uzun mesafeler boyunca köprü kurarak veya alternatif iletişim yolları sağlayarak (yedekler) telsiz sinyallerinin aktarımına olanak tanır. Uygulamada ek gaz ölçüm noktalarına ihtiyacınız yoksa Polytron Repeater ISA devreye girer. Kullanma ve kurulum, Polytron 6100 EC WL ile aynıdır.Ürün ile ilgili döküman bulunmamaktadır.