Dräger Polytron 2000


Ürün Özellikleri

Sağlam, hatasız, güvenli – Dräger Polytron 2000, standart gazları (O2, H2S, NH3, Cl2, CO) ölçmeyi sağlayan bir sabit gaz dedektörüdür. Yeni, önceden kalibre edilmiş DrägerSensor MEC ve sağlam tasarıma sahip bu gaz verici, patlamaya karşı korumasız (non-ex) olan alanlar için güvenilir ve ekonomik bir çözümdür.

Sağlam, hatasiz, güvenli

Küresel ölçekte kendisini kanıtlayan Dräger sensör teknolojisi, Polytron 2000’in özünü şekillendirmektedir. Minyatürleştirilmiş elektrokimyasal sensör (MEC), uzun ömürlü olması ve hassasiyeti ile ön plana çıkmaktadır. DrägerSensor MEC, yeni elektrokimyasal sensör tasarımlarının Dräger tarafından yapılan ve temel sabit gaz vericileri uygulamalarına mükemmel bir biçimde uyarlanan sabit gaz dedektörleri ile bir araya gelişidir.

Polytron 2000, toz ve suya karşı koruma sağlayan koruma sınıfı IP54’e ve sağlam bir poliamit muhafazaya sahiptir. Ancak cihazın iç kısımları da son derece sağlamdır. Polytron 2000’in vericisindeki elektronik parçalar -40° ile +65 °C aralığındaki sıcaklıklara göre tasarlanmıştır ve bu sayede çok çeşitli işletim koşullarına uygundur.


Kolay tani ve bakim

Tüm önlem, uyarı ve bakım değerleri ve arıza bildirimleri ekranda gösterilir ve buradan okunabilir. Polytron 2000’e hızlıca ve kolayca bakım yapılabilir.

Basit ve enerji tasarruflu

Bağlantı istasyonu ve verici, modüler konseptleri sayesinde hızlımonte edilebilir. Zaman kazanmak için bağlantı istasyonu önceden takılabilir.

Devreye alma işlemi transmitterınbağlantı istasyonuna takılması ve hızlı açılır sabitleyici ile kilitlenmesi ile kolayca gerçekleştirilir. Sadece 50 mW’lık düşük enerji tüketimi, 2 telli basit bir elektrik bağlantısı kurmayı mümkün hale getirir.


Aninda kullanima hazir

Polytron 2000, kullanımdan önce gerekli gaz ve ölçüm aralığına göre yapılandırılmıştır. Bu sayede cihaz kullanıma hazır hale gelir ve bir daha ayarlanmasına gerek kalmaz. Bu durum Dräger MEC sensörü için de geçerlidir. Bir dahili veri kaydedici ile donatılmıştır ve uygun bir biçimde önceden kalibre edilmiştir. Bu sayede Polytron 2000, bir ısınma aşamasının ardından hemen işletime hazır hale gelir.Ürün ile ilgili döküman bulunmamaktadır.