Dräger PID Sensörleri


Ürün Özellikleri

PID sensörleri, düşük konsantrasyondaki uçucu organik bileşenlerin algılanmasında ideal tercihtir. Tehlikeli madde gruplarını ölçmek için bir PID (fotoiyonizasyon dedektörü) kullanılır ve hatta tek maddeleri ölçmek üzere de ayarlanabilir.

Uçucu organik bileşenlerin ppm ve ppb aralığında tespiti

Fotoiyonizasyon dedektörü (PID) sensörleri, ppm veya ppb aralıklarında uçucu organik bileşenleri (VOC'ler) algılama alanında DrägerSensor serisini tamamlar. Bu yüzden bu sensörler, belirli uygulamalarda çoklu gaz dedektörleri olan iş yeri monitörizasyonuna faydalı bir ilavedir.


Çok sayıda farklı uygulama

PID sensörü teknolojisi son derece çok yönlüdür ve örneğin kimya ve petrokimya endüstrilerindeki kapatmalar sırasında güvenlik gaz ölçümleri, bacalar ve kapalı alanlardaki monitörizasyon işlemleri, kaçakların algılanması ve daha birçok uygulamada kullanılabilir.


Benzene özgü ölçümler

Seçici benzen tespiti, benzen ön tüpü ile kombinasyon halinde Dräger X-am® 8000'i kullanarak gerçekleştirilir. Bu ön tüpler, benzen hariç mevcut tüm hidrokarbonları filtreler.

Dayanıklı tasarım

Dräger PID dedektörleri, endüstriyel kullanım sırasında entegre PID sensörünü korumak için su geçirmez membranla donatılmıştır. Sensörlerin ayrıca çok kısa tepki süreleri vardır ve hızla uyarı verir.


Ayar ve tepki faktörleri

PID sensörleri, izobütan kullanarak hızla ve kolayca ayarlanır. İzobütan pratik, tek kullanımlık test gazı şişelerinde satılan zararsız bir gazdır. İzlenen maddeye duyarlılık daha sonra tepki faktörlerini kullanarak ayrı ayrı ayarlanabilir. Bu da herhangi bir anda yerinde kalibre edilebileceği anlamına gelir.


Görev için optimize edildi

Orijinal Dräger gaz algılama cihazları ile uyumluluk için optimize edilmeleri sayesinde PID sensörleri, tüm potansiyelleri ile kullanılabilir.Ürün ile ilgili döküman bulunmamaktadır.