Dräger PEX 3000


Ürün Özellikleri

Dräger PEX 3000 transmiter, yanıcı gaz ve buharları, alt patlama limitlerinin (%100 LEL) altındaki konsantrasyonlarda tespit eder. Tesisinizin patlama korumasını artırır. Katalitik boncuk sensörü, uzun vadeli stabil bir ölçüm sinyali sağlar ve gaza birkaç saniye içinde tepki verir.

Altı transmiter modeli

İki ölçüm aralığı (%0 ... 100 veya 0 ... 10 LEL) ve iki farklı bağlantı kutusu boyutu arasından seçim yapabilirsiniz. Daha büyük olan bağlantı kutusu, opsiyonel yatay veya dikey kablo girişi sunar. Uygulama, sensörün bağlantı kutusundan uzağa monte edilmesini gerektirdiğinde Polytron SE Ex tipi algılama başlığı ile kombine olarak uzak kablo takımını kullanmak mümkündür.


Kolay kurulum

Kontrol sisteminden gelen üç damarlı blendajlı kablo, üç adet Ex-onaylı yaylı klemens aracılığıyla Dräger PEX 3000'in bağlantı kutusu içinde sonlanır. Sensör, üç farklı Ex-onaylı yaylı klemense bağlanır. Ex-onaylı yaylı klemensler kendiliğinden gevşemez olup standart vidalı klemenslere göre çok daha güvenilirdir, bu yüzden kendiliğinden gevşeme sorun olmaktan çıkmıştır!


Tek kişiyle kalibrasyon

Dräger PEX 3000'in üstün teknoloji ürünü tasarımı sayesinde bakım ve kalibrasyon yapmak üzere tehlikeli alanda Ex e bağlantı kutusunu açmak mümkündür. İki dahili butonu ve dahili yedi segmentli dijital ekranı kullanarak tek kişiyle kalibrasyon dahil çok sayıda farklı faaliyeti gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin el terminali gibi ek bir donanıma gerek yoktur.

Patlama Koruması

Dräger PEX 3000, AB Direktifi 2014/34/AB uyarınca -40 ila +65 °C aralığındaki ortam sıcaklıklarında çalışmak üzere onaylıdır. Bu durum hem patlayıcı gaz olan atmosferlerde hem de patlayıcı toz olan atmosferlerde (Bölgeler 1, 2, 21 ve 22) geçerlidir.


Düşük gaz konsantrasyonları

Düşük konsantrasyonların tespit edilmesini gerektiren uygulamalar için Dräger PEX 3000 tip XTR 0010 veya XTR 0011 transmiterler, özel düşük sapmalı LC sensörleri ile son derece uygundur. Bu transmiterler, %10'a kadar LEL konsantrasyonlarındaki gaz kaçaklarını güvenilir şekilde tespit eder.


Katalitik boncuk sensörü

Yeni DQ sensörü, Dräger'in kanıtlanmış katalitik boncuk teknolojisine dayanmaktadır ve Dräger tarafından uzun süreli stabilite ve sensör zehirlenmelerine karşı dayanıklılık için tasarlanıp üretilmiştir. Ayrıca DQ sensörü, yenilikçi sinterlenmemiş diskli gaz girişi kullanır, bu sayede hedef gaza doğru reaksiyon süresi artık sadece birkaç saniyedir. Bu yüksek algılama hızı, karşı önlemlerin daha erken alınmasını sağlar, böylece patlayıcı bir ortam oluşmasına karşı koruma sunar.Ürün ile ilgili döküman bulunmamaktadır.