Dräger PEX 1000


Ürün Özellikleri

Dräger PEX 1000, Dräger Polytron SE Ex DQ sensörlerinin mV sinyallerini mA sinyallerine dönüştüren ve bunları Dräger REGARD 2410 gibi bir kontrol ünitesine gönderen bir dönüştürücü modülüdür. PEX 1000, Dräger Polytron SE Ex DQ ile temel patlama koruması için belirlenen koşulları yerine getirir.

İZLEME TAKIMI

Dräger PEX 1000, Polytron SE Ex DQ sensörleri ile bir kontrol ünitesi arasında bağlantı kurar. Bu sensörler, daha sonradan hidrokarbon konsantrasyonu için izlenen tehlikeli bir bölgeye takılır. Bunların ölçüm verileri, tehlike bölgesinin dışında olan PEX 1000‘e mV olarak gönderilir. Burada, ölçülen veriler standartlaştırılmış mA sinyallerine dönüştürülür ve kontrol ünitesine (ör; Dräger REGARD 2410) aktarılır. Eğer limitler aşılırsa kontrol ünitesi, ventilasyon gibi uygun karşı önlemleri devreye sokar.


İŞLEME HEMEN HAZIR

Üç damarlı blir kablo PEX 1000‘i kontrol ünitesine ve Polytron SE Ex DQ‘ye bağlar. Kablo uzunluğu 500 metrelik geniş bir alanı kapsar. PEX 1000 kolayca yükseltilebilir ve mevcut donanımlara ve gaz uyarı sistemlerine entegre edilebilir.

KOLAY KULLANIM

PEX 1000 kullanıcı dostudur ve kolay kullanılır. Bakım ve kalibrasyon doğrudan cihaz üstündeki iki düğme ve iki haneli dijital ekran ile yapılır.


METROLOJİK FONKSİYON TESTİ

İkincil patlama koruması riskleri azaltırken temel patlama koruması, patlayıcı atmosfer oluşumunu aktif bir şekilde önler. PEX 1000; Polytron SE Ex DQ ve Dräger REGARD 2410 gibi bir kontrol ünitesi ile temel patlama korumasına yönelik tüm koşulları karşılamaktadır ve EN 60 079-29-1 uyarınca test edilmiştir.Ürün ile ilgili döküman bulunmamaktadır.