Dräger Pac 8500 Portatif Gaz Algılama Sensörü


Ürün Özellikleri

Dräger Pac 8500 tekli gaz algılama cihazı, en zorlu koşullarda bile güvenilir ve hassas bir cihazdır. Cihaz, hidrojen dengelemeli CO sensörü veya bir Dräger ikili sensör ile donatılabilir. Bu da size iki gazı aynı anda ölçme imkanı sunar: CO ile H2S veya CO ile O2.


Maksimum güvenlik için güçlü performans

Zorlu koşullarda herhangi bir anda size güvenilir, hassas değerler vermede Dräger Pac® 8500‘e güvenebilirsiniz. Düşük t-90 tepki süresi olan güçlü sensörlerimiz, hızlı müdahaleye olanak tanır. Standart alarmlara ek olarak TLV®* ve STEL* için ekstra alarm eşikleri tanımlayabilirsiniz.

Pac 8500 ayrıca tarih ve saatle birlikte konsantrasyonların ve olayların kaydı için bir veri ve olay günlük kaydedicisi sunar. Veriler bir arayüz üzerinden bilgisayara yüklenip işlenebilir.

* TLV® = Eşik Sınır Değerleri, STEL = Kısa Süreli Maruz Kalma Sınırı


İkili bir sensör kullanarak iki gaz algılama cihazına dönüştürün

Tekli gaz algılama cihazınız, ikili bir sensör kullanıldığında iki gaz cihazı haline gelir. Dräger Pac 8500 serisi, aşağıdaki sensör kombinasyonlarını sunar: karbonmonoksit ile hidrojen sülfit veya karbonmonoksit ile oksijen. İkili sensörler, tek bir kullanışlı cihazda düşük konsantrasyonların bile tespitine olanak tanır. İki gazın aynı anda ölçülmesi, aksama süresini de kısaltır. Sadece tek bir sensör kullanarak oksijenin %hacim ölçümlerini ve karbonmonoksidin ppm ölçümlerini aynı anda alabilirsiniz.

Önemli oranda düşük çapraz hassasiyetle karbonmonoksit ölçümü

Arka plan gazı olarak hidrojenle birlikte karbonmonoksidin ölçülmesi gereken endüstrilerde karbonmonoksidin ölçülen değeri, çapraz hassasiyet sonucu yanlış olabilir. Dräger‘in özel hidrojen dengelemeli CO sensörü sayesinde karbonmonoksit gösteriminde hidrojene bu çapraz hassasiyet önemli ölçüde düşürülmüştür.

Dayanıklı tasarım – en zorlu koşullarda bile

Pac 8500 en uç koşulların bile kolayca üstesinden gelir. Sensörler 700 ile 1.300 mbar arası hava basınçlarını tolere edebilir. Bir membran filtresi, sensörü toz ve sıvı gibi yabancı maddelerden korur. Darbeye dayanıklı, kimyasallara dirençli gövde, IP68 standardı derecesinde tanımlanan gereklilikleri karşılar.

Net kullanıcı yönlendirme sayesinde kolay kullanım

D-Işık cihaz işlevselliğinin test edilip edilmediğini ve cihazın kullanıma hazır olup olmadığını gösterir. Gövde de güvenliğinizi ön planda tutarak tasarlanmıştır: Dräger Pac 8500‘ün her bir sensör modeli net görünen renk kodlamasına sahiptir, bu da hata ihtimalini azaltır.

Önemli tüm bilgileri içeren kullanıcı dostu ekran

Geniş ekran yazı içermez ve ilgili gaz konsantrasyonunu net bir şekilde gösterir. Konsantrasyon birimi ve batarya kapasitesi gibi diğer önemli bilgiler de gösterilir. Parlak arka aydınlatma, tüm değerlerin karanlıkta net bir şekilde okunmasını sağlar.

Çeşitli işlevlere sahip 360° alarm

Dräger Pac 8500 tehlikeli gaz konsantrasyonları ölçerse sesli, görsel ve hissedilebilir titreşimli bir alarm verir. Cihazın üst ve alt kısmındaki iki adet parlak yanıp sönen LED, alarmın her taraftan kolayca görülmesini sağlar. Sesli sinyal, 90 dB‘lik bir ses seviyesine ulaşır. Ekran, belirli bir anda ölçülen azami konsantrasyonları gösterebilir. Daha önce kaydedilen alarmlar da onaylanmış olsalar bile daha sonra geri çağrılabilir.

Oksijen sensörlü Pac 8500‘de standart alarm eşiği ayarlarına ek olarak iki ilave alarm eşiği bulunur.

Ekonomik işletim maliyetleri

Dräger Pac 8500‘ün tüm modellerinde son derece dayanıklı DrägerSensor‘ler ve güçlü bir batarya bulunur.

Pac 8500, özel bir membran filtresi ile suya, toza ve diğer yabancı maddelere karşı korumalıdır. Filtre kullanım sonrası çok kirlendiğinde kendiniz hızla ve kolayca değiştirebilirsiniz. Sonrasında cihaz hemen tekrar kullanıma hazırdır. Güçlü batarya sayesinde Pac‘ın günlük olarak şarj edilmesine gerek yoktur ve kullanımı kolaydır.

Hızlı fonksiyon testi, zamandan ve paradan kazandırır

Fonksiyon testleri ve kalibrasyonlar, Dräger X-dock kalibrasyon istasyonunda özellikle etkin bir şekilde gerçekleştirilebilir. X-dock'daki otomatik doğrulama testleri, kısa test süresi ve son derece düşük test gazı tüketimi sayesinde uygun maliyetli ve kullanışlı bir çözümdür. Pac 8500 sadece doğrulama test istasyonuna yerleştirilir, sonrasında cihaz doğru ayarı otomatik olarak seçer.Ürün ile ilgili döküman bulunmamaktadır.