Dräger Pac 8000 Portatif Gaz Algılama Sensörü


Ürün Özellikleri

Dayanıklı Dräger Pac® 8000 ile zorlu koşullara tam hazırlıklı olacaksınız: bu tek kullanımlık kişisel tekli gaz algılama cihazı, NO2, O3 veya COCl2 gibi özel gazlar da dahil 29 farklı gazın tehlikeli konsantrasyonlarını algılayan güvenilir ve hassas bir cihazdır.

Tekli gaz dedektörü

  • Kişisel hava izleme için
  • Azot dioksit, ozon veya fosgen gibi özel gazlar dahil 29 farklı gazın tespiti
  • Tek kullanımlık olmayan


Maksimum güvenlik için güçlü performans

Uç koşullarda herhangi bir anda size güvenilir, hassas değerler vermede Dräger Pac 8000'e güvenebilirsiniz. Düşük t-90 tepki süresi olan güçlü sensörlerimiz, hızlı müdahaleye olanak tanır. Standart alarmlara ek olarak TLV®* ve STEL* için ekstra alarm eşikleri tanımlayabilirsiniz.

* TLV® = Eşik Sınır Değerleri, STEL = Kısa Süreli Maruz Kalma Sınırı


Özel gazlar için sensörler

Pac 8000'e karbondioksit (CO2), klor gazı (Cl2), hidrojen siyanür (HCN), amonyak (NH), azot dioksit (NO2), fosfin (PH3) ve organik buharlar (OV veya OV-A) için sensörler takılabilir.

Dräger Pac 8000, farklı özel gazları algılarken özellikle üstün performans gösterir: 0,02 ppm kadar düşük konsantrasyon seviyelerinden itibaren ozonu (O3) ve 0,01 ppm'den itibaren fosgeni (COCL2) algılayabilir. Pac 8000, 0,04 ppm kadar düşük konsantrasyonlardan itibaren azot dioksiti (NO2) tespit eder.


Dayanıklı tasarım – en zorlu koşullarda bile

Pac 8000 en uç koşulların bile kolayca üstesinden gelir. Sensörler 700 ile 1.300 mbar arası hava basınçlarını tolere edebilir. Bir membran filtresi, sensörü toz ve sıvı gibi yabancı maddelerden korur. Darbeye dayanıklı, kimyasallara dirençli gövde, IP68 standardı derecesinde tanımlanan gereklilikleri karşılar.


Anlaşılır kullanıcı yönlendirme sayesinde kolay kullanım

D-Işık cihaz işlevselliğinin test edilip edilmediğini ve cihazın kullanıma hazır olup olmadığını gösterir. Gövde de güvenliğinizi ön planda tutarak tasarlanmıştır: Dräger Pac 8000'in her bir sensör modeli açık, net görünen renk kodlamasına sahiptir, bu da hata ihtimalini azaltır.

Önemli tüm bilgileri içeren kullanıcı dostu ekran

Geniş ekran metin içermez ve ilgili gaz konsantrasyonunu net bir şekilde gösterir. Konsantrasyon birimi ve batarya kapasitesi gibi diğer önemli bilgiler de gösterilir. Parlak arka aydınlatma, karanlıkta tüm değerlerin net bir şekilde okunmasını sağlar.


Çeşitli işlevlere sahip 360° alarm

Dräger Pac 8000 tehlikeli gaz konsantrasyonları ölçerse sesli, görsel ve fark edilebilir titreşimli bir alarm verir. Cihazın üst ve alt kısmındaki iki adet parlak yanıp sönen LED, alarmın her taraftan kolayca görülmesini sağlar. Sesli sinyal, 90 dB'lik bir ses seviyesine ulaşır. Ekran, belirli bir anda ölçülen azami konsantrasyonları gösterebilir. Daha önce kaydedilen alarmlar da onaylanmış olsalar bile daha sonra geri çağrılabilir.


Analizler ve raporlar için günlük veri kaydedicisi ve günlük olay kaydedicisi

Pac 8000, tarih ve saatle birlikte konsantrasyonları ve olayları kaydeder. Veriler bir arayüz üzerinden bilgisayara indirilip işlenebilir.


Ekonomik işletim maliyetleri

Dräger Pac 8000'in tüm modellerinde son derece dayanıklı DrägerSensor®'ler ve güçlü bir batarya bulunur.

Pac 8000, özel bir membran filtresi ile suya, toza ve diğer yabancı maddelere karşı korumalıdır. Filtre kullanım sonrası çok kirlendiğinde kendiniz hızla ve kolayca değiştirebilirsiniz. Sonrasında cihaz hemen tekrar kullanıma hazırdır.


Hızlı fonksiyon testi zaman ve maliyet kazancı sağlar

Fonksiyon testleri ve kalibrasyonlar, Dräger X-dock® kalibrasyon istasyonunda özellikle etkin bir şekilde gerçekleştirilebilir. X-dock'daki otomatik doğrulama testleri, kısa test süresi ve son derece düşük test gazı tüketimi sayesinde uygun maliyetli ve kullanışlı bir çözümdür. Pac 8000 sadece doğrulama test istasyonuna yerleştirilir, sonrasında cihaz doğru ayarı otomatik olarak seçer.Ürün ile ilgili döküman bulunmamaktadır.