Dräger Pac 6500 Portatif Gaz Algılama Sensörü


Ürün Özellikleri

Dayanıklı Dräger Pac 6500, zorlu koşullarda güvenilir ortağınızdır. Kişisel tekli gaz algılama cihazı, CO, H2S, SO2 veya O2'yi hızlı ve hassas şekilde ölçer. Hızlı sensör tepki süreleri ve güçlü batarya da güvenlik sağlar.

Maksimum güvenlik için güçlü performans

Dräger Pac 6500'e güvenebilirsiniz: kişisel tekli gaz algılama cihazı tehlikeli karbonmonoksit, hidrojen sülfit, sülfür dioksit veya oksijen konsantrasyonlarına karşı hassas ve güvenilir şekilde uyarır.

Çok düşük t-90 tepki süresi olan güçlü sensörler, hızlı müdahaleye olanak tanır. Pac 6500, geniş ölçüm aralığı sayesinde çok yönlüdür. Örneğin CO sensörü 1 ila 1.999 ppm konsantrasyonları ölçerken H2S sensörü 0,4 ila 100 ppm konsantrasyonları ölçer.

Net kullanıcı yönlendirme sayesinde kolay kullanım

D-Işık cihaz işlevselliğinin test edilip edilmediğini ve cihazın kullanıma hazır olup olmadığını gösterir. Gövde de güvenliğinizi ön planda tutarak tasarlanmıştır: Dräger Pac 6500'ün her bir sensör modeli net görünen renk kodlamasına sahiptir, bu da hata ihtimalini azaltır.

Dayanıklı tasarım – en zorlu koşullarda bile

Pac 6500 en uç koşulların bile kolayca üstesinden gelir. Sensöre bağlı olarak -40 °C ila 55 °C sıcaklıklar ve 700 ile 1.300 mbar arası hava basınçları tolere edilebilir.

Bir membran filtresi, sensörü toz ve sıvı gibi yabancı maddelerden korur. Darbeye dayanıklı, kimyasallara dirençli gövde, IP68 standardı derecesinde tanımlanan gereklilikleri karşılar.

Önemli tüm bilgileri içeren kullanıcı dostu ekran

Geniş ekran yazı içermez ve ilgili gaz konsantrasyonunu net bir şekilde gösterir. Batarya kapasitesi gibi diğer önemli bilgiler de gösterilir. Parlak arka aydınlatma, tüm değerlerin karanlıkta net bir şekilde okunmasını sağlar.

Çeşitli işlevlere sahip 360° alarm

Dräger Pac 6500 tehlikeli gaz konsantrasyonları ölçerse sesli, görsel ve hissedilebilir titreşimli bir alarm verir. Cihazın üst ve alt kısmındaki iki adet parlak yanıp sönen LED, alarmın her taraftan kolayca görülmesini sağlar. Sesli sinyal, 90 dB'lik bir ses seviyesine ulaşır. Ekran, belirli bir anda ölçülen azami konsantrasyonları gösterebilir. Daha önce kaydedilen alarmlar da onaylanmış olsalar bile daha sonra geri çağrılabilir.

Oksijen sensörlü Pac 6500'de standart alarm eşiği ayarlarına ek olarak iki ilave alarm eşiği bulunur.

Analizler ve raporlar için veri günlük kaydedicisi ve olay günlük kaydedicisi

Dräger Pac 6500, tarih ve saatle birlikte konsantrasyonları ve olayları kaydeder. Veriler bir arayüz üzerinden bilgisayara yüklenip işlenebilir.

Ekonomik işletim maliyetleri

Pac 6500'ün tüm modellerinde son derece dayanıklı DrägerSensor'ler ve güçlü bir batarya bulunur. H2S, SO2 ve CO modellerinde bakım gerektirmeyen iki yıllık kullanım süresi boyunca sensörün ya da bataryanın yenilenmesi gerekmez.

Pac 6500, özel bir membran filtresi ile suya, toza ve diğer yabancı maddelere karşı korumalıdır. Filtre kullanım sonrası çok kirlendiğinde kendiniz hızla ve kolayca değiştirebilirsiniz. Sonrasında cihaz hemen tekrar kullanıma hazırdır.

Hızlı fonksiyon testi, zamandan ve paradan kazandırır

Fonksiyon testleri ve kalibrasyonlar, Dräger X-dock kalibrasyon istasyonunda özellikle etkin bir şekilde gerçekleştirilebilir. X-dock'daki otomatik doğrulama testleri, kısa test süresi ve son derece düşük test gazı tüketimi sayesinde uygun maliyetli ve kullanışlı bir çözümdür. Pac 6500 sadece doğrulama test istasyonuna yerleştirilir, sonrasında cihaz doğru ayarı otomatik olarak seçer.Ürün ile ilgili döküman bulunmamaktadır.