Dräger Kızılötesi Sensörler


Ürün Özellikleri

Dräger kızılötesi sensörler, mümkün olan en iyi ölçüm sonuçlarını sunar ve sensör zehirlerinden etkilenmez. Bu sensörlerin uzun kullanım ömrü, neredeyse hiçbir takip maliyeti olmamasını sağlar. Dräger kızılötesi sensörleri ayrıca eşzamanlı olarak Ex ve CO2 ölçümleri almak için de kullanabilirsiniz.

Uzun kullanım ömrü sayesinde düşük işletim maliyetleri

Bu sensör tipinin uzun kullanım ömrünün (beklenen kullanım süresi yaklaşık 8 yıl) yanı sıra düşük seviyedeki sonuç kayması ve 12 aylık kalibrasyon aralığı, düşük işletim maliyetleri sağlar.


Son derece hassas ve sensör zehirlerine dayanıklı

Kızılötesi sensör teknolojisi, yüksek doğruluk seviyesi ile farkını ortaya koyar. Sensör zehirlerine dayanıklılık ile birleştiğinde bu sensörler, geniş bir uygulama alanı yelpazesinde gazlar ve buharların algılanmasını sağlar.


Olağanüstü koşullarda ölçümler

Hidrojen sülfit ve silikon bulunan ortamların yanı sıra nötr atmosferlerdeki patlayıcı gazlar ve buharların ölçülmesinin, bu sensörün performansı üzerinde bir etkisi yoktur.

Eşzamanlı Ex ve CO2 ölçümü

Uygulamaya bağlı olarak, örneğin kanalizasyon sektöründe eşzamanlı olarak patlayıcı gazları ölçmek ve karbondioksit konsantrasyonlarını izlemek gerekir. Bunun için sadece tek bir sensör gereklidir – İkili IR-Ex / CO2sensörü, her iki ölçüm görevini de yerine getirir. Bu da gaz uyarı cihazlarını yapılandırırken esnekliğinizi artırır.


Kendi tasarımımız

Sensör kurulumu, dedektör seçimi ve gaz girişi tipi, bir IR sensörün ölçüm performansı üzerinde doğrudan etkisi olan faktörlerden sadece birkaçıdır. Sensörleri kendimizin geliştirmesi, sensörlerin örneğin kişisel monitörizasyon, gaz ölçümleri ve kaçak tespiti gibi çeşitli uygulamaların gerekliliklerini karşılayabilmeleri için


Dräger'e bu parametreleri optimize etme imkanı sağlamaktadır.

LEL'den %100 hacme kadar Kızılötesi Ex sensörler, çok çeşitli ölçüm görevlerinde kullanılabilir: alt patlama sınırı aralığında ve ayrıca %100 hacme kadar ölçümlerde. IR ölçüm yöntemi ayrıca %0 – 5 CO2 hacim aralığındaki karbondioksit için de kullanılabilir. Dräger, her iki türü de (Ex/CO2) tek sensör olarak ve uygulama için optimize edilmiş ikili sensor olarak sunmaktadır.Ürün ile ilgili döküman bulunmamaktadır.