Dräger HPS 4500 İtfaiyeci Kaskı


Ürün Özellikleri

Dräger HPS 4500, modern tasarıma sahip klasik modelde yarım kaplamalı bir kasktır. Sağlam dış kabuğu, darbe ve aşırı sıcaklığa karşı mükemmel koruma sağlar. Modern vizör tasarımı, üstün kullanım konforu sağlayan ergonomik ve hafif iç kask bileşenleri ve çok farklı uygulamalar için üretilmiş kapsamlı aksesuarlar bu çok yönlü kaskı tamamlar.

Sert kaplama

Dış kabuk sağlam ve dayanıklı tasarımıyla öne çıkar. Yüksek sıcaklığa dayanıklı Duroplast ve en yeni aramid kumaş kombinasyonu sizi hem düşen döküntülerden hem de çıplak alevin sıcaklığından korur. Özel bir yöntemle (SMC* yöntemi) preslenen dış kaplama, HPS 4500’e olağanüstü bir stabilite sağlar. Aynı zamanda sınıfının en hafif kasklarından biridir ve yeni EN 443:2008 – tip A (yarım kabuk) standardının gerekliliklerini karşılar.


Üstün giyim konforu ve kolay kullanım

HPS 4500, modern ve rahat iç kask bileşenlerine sahiptir. 4 noktalı askı takımı, basit bir germe sistemiyle hem boyun hem şakak bölgesinde ayrı ayrı ayarlanabilir. Kullanışlı ayarlama düğmesi, kalın eldivenlerle bile kaskın oturmasını ayarlamanızı sağlar. Entegre saç filesi yüksekliği ayarlamanızı sağlarken aynı zamanda kaskın içinde rahat ve serin bir ortam sağlar. Aleve dayanıklı Nomex® aramid kumaş ve eko-deriden üretilmiş ter bandı, normal deterjanlarla yıkanabilir.

Isıya ve çizilmeye karşı dayanıklı vizör.

HPS 4500’ün geniş vizörü çene bölgesini kapsar. Yüksek termal direnci olan Polifenilsülfon malzemeden üretilmiştir ve bu sayede içten ataklara uygundur. Vizör EN 14458 uyarınca onaylıdır ve “yüz koruması” olarak sınıflandırılmıştır. Bu sayede vizör, görüş alanınıza engel olmadan mümkün olan en yüksek korumayı sağlar. Vizörün her iki tarafında çizilmez kaplama bulunur.


Her türlü zorluğa karşı kapsamlı aksesuarlar.

Dräger yangın söndürme sırasında çok çeşitli uygulamalar için geniş bir aksesuar yelpazesi sunar ve ayrıca teknik destek sağlar. HPS 4500’e kolayca takabileceğiniz çeşitli boyun korumaları, yüz koruyucular, kask lambaları ve iletişim sistemleri arasından seçim yaparak bu çeşitli zorluklara karşı kaskınızı kişisel olarak en uygun şekilde ayarlayabilirsiniz. * SMC (Levha Kalıplama Bileşeni ) – Tüm kaskın daha yüksek performans göstermesi için aramid fiber kumaşlarla takviye edilmiş Duroplast. Nomex’®, DuPont şirketinin tescilli ticari markasıdır.

Parasnap®, Parat şirketinin tescilli ticari markasıdır.
Pinlock®, Pinlock şirketinin tescilli ticari markasıdır.Ürün ile ilgili döküman bulunmamaktadır.