Dräger HPS 4300 İtfaiyeci Kaskı


Ürün Özellikleri

Son derece hafif mi yoksa son derece sağlam mı? Dräger HPS 4300, hem optimum takma kolaylığı, hem de kişiye ve kullanımı kolay ayarlama olanağına sahip, en yeni iç takma parçasını kullanıma sunmaktadır. Çünkü hiçbir baş birbirine benzemez.

Mevcut ürünler arasında, sınıfındaki en hafif kask

Özellikle yeni EN 443:2008 - tip A'nın istemlerine uygun olan HPS 4300, şu anda, kullanım rahatlığı ve güvenlikten taviz vermeden standarda uygun olarak üretilen en hafif kasktır.


Sıcaklık ve çizilmeye karşı dayanıklı vizör

Amber vizör, yüksek termik dayanıma sahip bir polisülfon malzemeden üretilir ve çeneye kadar uzanarak yüzün uygun şekilde korunmasını sağlar. (EN 14458'e uygun şekilde "Yüz koruma" olarak onay. Polisülfon vizörle birlikte kaskın yeni EN 443:2008 standardına uygun olduğu onaylanmıştır). Vizör, her iki tarafında çizilmeye karşı korumaya ve yüksek kızılötesi radyasyon altında gerçekleştirilen uygulamalar için altın kaplama opsiyonuna sahiptir. Polikarbonat vizör de opsiyon olarak sunulmaktadır. Bu polikarbonat vizörlü HPS 4300, Teknik Kurtarma Uygulamaları için EN 443'e uygun olarak onaylanmıştır.


Geniş aksesuar yelpazesi

Kask, geniş aksesuar yelpazesi sayesinde itfaiye teşkilatlarının tüm münferit ihtiyaçlarına göre ayarlanabilir. Boyun bölgesinin mekanik ve termal zorlanmalara karşı optimum şekilde korunması için çeşitli tasarımlarda ve çeşitli materyallerden üretilen boyun perdeleri mevcuttur. Dräger HPS 4300'ün aksesuar programı, geniş bir yelpazede sunulan farklı vizörler, kask lambaları ve iletişim sistemlerinden oluşur.

Aşırı sağlam ve aleve dayanıklı kask kaplaması

Kask kaplaması, en yeni aramid kumaşla güçlendirilmiş, yüksek sıcaklığa dayanıklı Duroplast malzemeden üretilmektedir. Açık alevler ve ışınımdan kaynaklanan aşırı koşullara karşı dayanıklıdır. Kullanıcının kafası, yüksek sıcaklıklarda bile nüfuz etme durumlarına ve şok darbelerine karşı güvenilir bir şekilde korunur. Kask kabuğu, SMC prosedürüne uygun olarak kalıplanır ve üzerine, standart olarak ateşe karşı yüksek dayanım sağlayan çok dayanıklı bir cila uygulanır.


Kişiye özel rahatlık ve mükemmel sıcaklık seviyesi

Modern iç takma parçası ve yenilikçi 4 delikli kayış, üstün bir takma konforu sunar. Özel ayarlama tekeri, her baş boyutuna tek elle, ayarlama imkanı sağlar. Ateşe dayanıklı ve yıkanabilir nomex/aramid'den üretilen kayış, boyun bölgesindeki askı tokalarıyla ve şakak bölgesindeki çekme sistemiyle kişiye özel olarak ayarlanabilir. Entegre saç filesi, yükseklik ayarı için kullanılır ve aynı zamanda kaskın iç kısmında konforlu bir sıcaklık seviyesi olmasını sağlar.Ürün ile ilgili döküman bulunmamaktadır.