Dräger HPS® 3500 İtfaiyeci Kaskı


Ürün Özellikleri

Dräger HPS® 3500 – arama ve kurtarma, orman ve çalı yangınlarıyla mücadele, trafik kazaları, yükseklerde kurtarma ve her türlü teknik yardım sırasında kurtarma ekiplerinin çok çeşitli gereksinimlerine yönelik çok işlevli ve evrensel kask. Geçerli EN 16471, EN 16473 ve EN 12492 standartlarına göre onaylıdır.

Dayanıklılık

Çok düşük ağırlıkla yüksek mekanik dayanıklılık sayesinde teknolojik olarak yüksek kalitede malzemeler en iyi korumayı sunar. Yüksek kalitede termoplastikten imal edilen boyalı veya solüsyon boyalı/boyasız versiyondaki çok sağlam kask kaplaması, son derece yüksek düzeyde kapsamlı baş koruması sunar. Modern tasarımı ve yapısı ile kask, orman ve büyük ölçekli yangınla mücadele (EN 16471: 2014), teknik yardım (EN 16473: 2014) ve yükseklerde kurtarma (EN 12492: 2012) operasyonları için idealdir.


Optimum kullanım konforu

Kusursuz kullanım konforu, tüm baş alanını kaplayan dolgu dahil 4 noktalı baş bandına sahip konforlu iç kaplama ile sağlanmıştır. Kolayca erişilip eldivenle kullanılabilen ayar çarkı, kaskı çıkarmaya gerek kalmadan bireysel kafa boylarına göre ayarlamaya olanak tanır.


Konforlu iklim

Dräger HPS® 3500'de kaskın içinde en uygun iklimi sağlayan bir havalandırma sistemi bulunur. İçine su, kıvılcım ve metal parçacıklarının girmesini önlemek için gerekirse kapatılabilir. İç kask bileşenleri, antialerjik, ter itici ve nefes alan cilt dostu malzemelerden yapılmıştır.

Koruyucu gözlükler

Dräger HPS 3500 ile birlikte temin edilen aleve dayanıklı malzemeden üretilmiş tam oturan koruyucu gözlükler, EN 166 ve EN 14458 uyarınca onaylıdır. Gözlüklerin çerçevesi poliüretandan imal edilmiştir ve ergonomik tasarımı, kusursuz kullanım konforu ile birleştirir. Koruyucu gözlüklerde pasif arka havalandırma bulunur ve modern, polikarbonat çizilmez çift cam (Pinlock® sistemi) sayesinde buğulanmaya ve çizilmeye karşı en iyi şekilde korumalıdır. Koruyucu gözlükler silikon bir bant kullanarak (standart olarak HPS 3500 setine dahildir) veya opsiyonel olarak ayarlanabilir esnek bantlı ayrı koruyucu gözlükler olarak kaska uyarlanabilir.


Kapsamlı aksesuar yelpazesi


Çok sayıda opsiyonel aksesuar ile Dräger HPS 3500, çeşitli uygulamalara uygun bir kaska dönüşür. Çok işlevli adaptörle vizörlerin ve işitme koruma sistemlerinin kaska güvenli şekilde adaptasyonu mümkündür. Geniş bir yelpazede kullanım seçenekleri için özel gözlükler, PC- ve metal örgülü vizörler ve elektrikli ekipmanlarda çalışmaya yönelik vizörler mevcuttur. Diğer aksesuar bileşenleri arasında kask lambaları, kulaklıklar, aleve dayanıklı Nomex® malzemeden boyun koruması ve çeşitli yansıtıcı şeritler sayılabilir.

Pinlock®, Pinlock'un tescilli ticari markasıdır.
Nomex®, DuPont'un tescilli ticari markasıdır.Ürün ile ilgili döküman bulunmamaktadır.