Dräger Flame 5000


Ürün Özellikleri

Canlı bir video sinyaline dayanan alev saptaması. Renkli bir video sinyali kullanan Dräger Flame 5000, sahip olduğu dijital sinyal işleme ve yazılım algoritmalarıyla alevlerin karakteristik özelliklerini saptar. Dräger Flame 5000, patlama tehlikesi bulunan alanlarda kullanılmak üzere ATEX, IECEx ve FM/CFM doğrultusunda onaylanmıştır.


Kolay kurulum

Detektör, paslanmaz çelikten yapılmış bir montaj kelepçesi kullanılarak kolayca kurulabilir. Döner montaj kelepçesi, cihazın her zaman potansiyel yangın kaynaklarına doğru döndürülmesini sağlar.


Güvenli ve hızlı müdahale

Draeger Flame 5000'de kullanılan görsel teknoloji, operatörün optiklerin temizliğini onaylamasını ve detektörün görüş alanında bulunan engelleri saptamasını sağlar. Ayrıca canlı video, bir operatörün tehlikeli alana girmesine gerek kalmadan bir yangın alarmını anında doğrulayabilir.


Maksimum görüş açısı

Dräger Flame 5000, 0,1 m² alandaki yangınları, 44 metre mesafeden, 90°'lik bir yatay görüş alanıyla saptayabilir. Detektörün Görüş Alanı, dikdörtgen bir piramit şeklindedir ve saptayıcı elemanın radyal bir izdüşümünü temsil eder; bu sayede, halen mevcut alev detektörleri arasında en büyük kapsama alanını sağlar.


Dünya çapında onay

Dräger Flame 5000, alüminyum veya paslanmaz çelik gövde ile sunulur. Dräger Flame 5000, aşağıdaki onaylar sayesinde dünya çapında kullanılabilir: ATEX, IECEx, FM ve CFM.

Esnek bağlantı olanakları

Detektör, canlı video sinyallerini iletir. Ayrıca, alarm ve durum sinyalleri de bir kontrolöre ve yangın alarm sistemine iletilebilir. Bu amaçla, 0 ila 20 mA sinyal veya röle çıkışları mevcuttur. Ayrıca, saptanan bir yangının hemen öncesi ve sonrasına ait video kayıtları bir dijital hafıza kartıyla kaydedilebilir, toplanabilir ve kullanılabilir.


Net bir şekilde görülebilen durum LED'leri

Cihazın durumu, cihazın önünde bulunan üç renkli LED ışıklarıyla bildirilir ve bu sayede cihaz, yakında çalışan kişiler tarafından her zaman net bir şekilde görülebilir. Yeşil LED, normal çalışma koşullarını, sarı LED bir arıza olduğunu bildirir ve kırmızı LED, alev saptandığında yanar.


Yanlış alarmlara karşı bağışıklık

Dräger Flame 5000'in görüntü işleme algoritmaları, yanlış alarm verilmesini engelleyecek ölçüde gelişmiştir.Ürün ile ilgili döküman bulunmamaktadır.