Dräger Flame 3000


Ürün Özellikleri

Dräger Flame 3000, patlamaya dayanıklı görüntüleme tabanlı bir alev dedektörüdür. Bu görsel alev algılama sistemi, alev özelliklerini işleyip yorumlamak için dijital görüntü işleme ve gelişmiş algoritmalar kullanır. Bu ilke, daha geniş bir görüş alanı ve daha az yanlış alarm sunar.

Yanlış Alarmlara karşı Üstün Koruma

Dräger Flame 3000'in eşsiz yazılım algoritması, gerçek yangın koşulları ve klasik dedektörlerin hassasiyetini yitirmesine veya istenmeyen alarmlar vermesine yol açabilecek diğer ışıma kaynakları arasında ayırım yapabilir. Dedektör; kaynak işleri, sıcak CO2 emisyonları ve alev yansımaları gibi sık görülen yanlış alarm kaynaklarından etkilenmez. Bu özelliğiyle petrol platformunuz veya endüstriyel tesisiniz için idealdir.

Genişletilmiş Görüş Alanı

Dräger Flame 3000, 0,1 m2 veya daha büyük n-heptan yangınlarını 120° yatay ve 80° dikey görüş alanı dahilinde 60 metre (200 ft) mesafeden saptayabilir. Dedektörün görüş alanı, dikdörtgen bir piramit şeklindedir. Bu da piyasadaki mevcut alev dedektörleri arasında en büyük standart kapsama alanı ve aralıklarından biridir.

Esnek kullanım

Dräger Flame 3000 bağımsız bir ünite olarak kullanılabilir veya arıza ve yangın alarmları için bir kontrol sistemine ya da yangın paneline bağlanabilir. Bu da bir 0 ila 20 mA sinyal veya röle çıkışları ile sağlanır. Ortam koşullarınıza göre alüminyum veya paslanmaz çelik gövde arasından seçim yapabilirsiniz.

Fonksiyon testi

Dräger FS-5000 alev simülatörü, Dräger Alev Dedektörlerini sekiz metreye (26 ft) kadar mesafelerde test eder. Dedektöre erişmek için iskele veya merdiven gereksiniminin azalmasıyla, bakım maliyetleri de azaltılabilir.

Kolay kurulum ve kullanım

Paslanmaz çelik montaj braketini kullanarak dedektör çok kolay monte edilebilir. Döner montaj braketi, cihazın olası yangın kaynaklarına doğru en uygun şekilde yönlendirilmesini sağlar. Cihazın durumu, yakındaki işçilere üç renkli LED ışığı yoluyla gösterilir.Ürün ile ilgili döküman bulunmamaktadır.