Dräger Flame 2700 (Multi-IR)


Ürün Özellikleri

Çok kanallı IR sensörüyle Dräger Flame 2700, hidrokarbon ve hidrojen bazlı yangınları algılar. Böylece yanlış alarmlara karşı yüksek düzeyde güvenilirlik sunar.

Hızlı ve güvenilir algılama

Dräger Flame 2700 çok kanallı bir IR alev dedektörüdür. Hidrokarbon ve hidrojen bazlı yangınları daha da uzak mesafelerden bile algılar. Sadece 5 saniyede, benzin yangınları (0,1 m2 boyutta) için 65 metre veya bir hidrojen alevi için 30 metre mesafeden uyarı verir. Bu güvenilirlik derecesi, SIL2'nin IEC 61508 güvenlik bütünlüğü gerekliliklerine uyar. Dahası, alev dedektöründe HART® ve RS-485 Modbus arayüzleri vardır ve çok az güce ihtiyaç duyar.

Yanlış alarmları önleme

Flame 2700 parazit kaynaklarına bağışıktır. Bu da yanlış alarmları önler. Kaynak işleri veya sıcak CO2 emisyonları gibi sıklıkla yanlış alarmlara yol açan kaynaklar, artık sorun oluşturmaz. Üstelik, hassas algılama ile dedektörün başka alanlardan yayılan yangınlar için yanlış alarm vermesi de önlenmiş olur.

Sağlam ve dayanıklı

Muhafaza son derece sağlamdır ve iklim koşullarına karşı dayanıklıdır. Görüş penceresi buzlanma ve buğulanmaya karşı ısıtma özelliğine sahiptir. Bu da Flame 2700'ü çok çeşitli çevresel koşullarda güvenle kullanmanızı sağlar.

Basit kontrol

Entegre Test (BIT), Flame 2700'ün elektroniklerini ve optiklerini otomatik olarak kontrol eder. Kontrolü manuel olarak da yapabilirsiniz. Dedektörün ön kısmındaki üç renkli LED, hızlı bir durum göstergesi sunar. Yeşil renk normal çalışmayı, sarı renk bir arıza olduğunu, kırmızı renk ise bir yangın alarmı olduğunu gösterir.Ürün ile ilgili döküman bulunmamaktadır.