Dräger Flame 2570 (UFI)


Ürün Özellikleri

Dräger Flame 2570 son derece kısa tepki süresi ve yanlış alarmlara karşı yüksek düzeyde güvenilirliği ile öne çıkar. Aşırı hızlı üçlü IR alev dedektörü, 90 metreye kadar mesafelerde hidrokarbon bazlı yangınları algılar.

Çok hızlı ve güvenli algılama

Flame 2570, çok kısa bir tepki süresine sahiptir. Alev parlamalarını ve patlamaları 50 milisaniyeden kısa bir sürede algılayabilir. Dedektör 0,1 m2 boyutundaki benzin yangınları için 90 metre mesafeden 2 saniyeden kısa bir sürede uyarı verir. Üç kızılötesi sensör sayesinde hızlı ve güvenilir bir alev algılaması sağlanır. Cihaz yazılımı, ölçülen sonuçları dijital olarak işler. Böylece yangının tipik dinamik özellikleri de (örn. titreşme) kaydedilmiş olur. Bu güvenilirlik derecesi, SIL2'nin IEC 61508 güvenlik bütünlüğü gerekliliklerine uyar. Dahası, alev dedektöründe HART® ve RS-485 Modbus arayüzleri vardır ve çok az güce ihtiyaç duyar.


Daha az yanlış alarm

Flame 2570 parazit kaynaklarına bağışıktır. Bu da yanlış alarmları önler. Kaynak işleri veya sıcak CO2 emisyonları gibi sıklıkla yanlış alarmlara yol açan kaynaklar, artık sorun oluşturmaz. Üstelik, hassas algılama ile dedektörün başka alanlardan yayılan yangınlar için yanlış alarm vermesi de önlenmiş olur.

Sağlam ve dayanıklı

Muhafaza son derece sağlamdır ve iklim koşullarına karşı dayanıklıdır. Buzlanma ve yoğuşmaya karşı koruma için pencere ısıtmalıdır. Flame 2570'i çeşitli ortam koşullarında güvenilir şekilde kullanabilirsiniz.


Kolay inceleme

Entegre Test (BIT), Flame 2570'in elektroniklerini ve optiklerini otomatik olarak kontrol eder. Testi manuel olarak da tetikleyebilirsiniz. Dedektörün ön kısmındaki üç renkli LED ile cihazın durumunu hızla belirlemeniz kolaylaşır. Yeşil normal kullanımı, sarı bir arızayı ve kırmızı bir yangın alarmını gösterir.Ürün ile ilgili döküman bulunmamaktadır.