Dräger Flame 2500 (IR3)


Ürün Özellikleri

Üçlü IR sensörüyle Dräger Flame 2500, hidrokarbon bazlı yangınları daha da uzak mesafelerden algılayabilir. Üstelik yanlış alarmlara karşı yüksek düzeyde güvenilirlik sunar.

Hızlı ve güvenilir algılama

Dräger Flame 2500 üç kızılötesi sensör ile donatılmıştır. Bu sensörler, hidrokarbon bazlı yangınların daha da uzak mesafelerden algılanmasını mümkün kılar. Bu güvenilirlik derecesi, SIL2'nin IEC 61508 güvenlik bütünlüğü gerekliliklerine uyar. Dahası, alev dedektöründe HART® ve RS-485 Modbus arayüzleri vardır ve çok az güce ihtiyaç duyar.


Yanlış alarmları önleme

Flame 2500 parazit kaynaklarına bağışıktır. Bu da yanlış alarmları önler. Kaynak işleri veya sıcak CO2 emisyonları gibi sıklıkla yanlış alarmlara yol açan kaynaklar, artık sorun oluşturmaz. Üstelik, hassas algılama ile dedektörün başka alanlardan yayılan yangınlar için yanlış alarm vermesi de önlenmiş olur.

Sağlam ve dayanıklı

Muhafaza son derece sağlamdır ve iklim koşullarına karşı dayanıklıdır. Görüş penceresi buzlanma ve buğulanmaya karşı ısıtma özelliğine sahiptir. Bu da Flame 2500'ü çok çeşitli çevresel koşullarda güvenle kullanmanızı sağlar.


Basit kontrol

Entegre Test (BIT), Flame 2500'ün elektroniklerini ve optiklerini otomatik olarak kontrol eder. Kontrolü manuel olarak da yapabilirsiniz. Dedektörün ön kısmındaki üç renkli LED, hızlı bir durum göstergesi sunar. Yeşil renk normal çalışmayı, sarı renk bir arıza olduğunu, kırmızı renk ise bir yangın alarmı olduğunu gösterir.Ürün ile ilgili döküman bulunmamaktadır.