Dräger Flame 2100 (UV)


Ürün Özellikleri

Çok kısa tepki süresi ve yanlış alarmlara karşı yüksek düzeyde güvenilirlik, Dräger Flame 2100'ün başlıca özellikleridir. UV sensörü hidrokarbon veya hidrojen bazlı yangınları hızla algılar.

Hızlı ve güvenilir algılama

Flame 2100, çok kısa bir tepki süresine sahiptir. Bir alev parlamasını 200 milisaniyeden kısa bir sürede algılayabilir. UV sensörü geniş bir spektrumu kapsar: hidrokarbon bazlı yangınlar, hidroksil ve hidrojen alevleri, metalik yangınlar ve inorganik malzemelerden kaynaklanan yangınlar. Bu güvenilirlik derecesi, SIL2'nin IEC 61508 güvenlik bütünlüğü gerekliliklerine uyar. Dahası, alev dedektöründe HART® ve RS-485 Modbus arayüzleri vardır ve çok az güce ihtiyaç duyar.


Yanlış alarmları önleme

Flame 2100, güneş ışığı ve diğer UV kaynaklarından etkilenmez. Böylece yanlış alarm sorunu yaşamazsınız. Üstelik, hassas algılama ile dedektörün başka alanlardan yayılan yangınlar için yanlış alarm vermesi de önlenmiş olur.

Sağlam ve dayanıklı

Muhafaza son derece sağlamdır ve iklim koşullarına karşı dayanıklıdır. Görüş penceresi buzlanma ve buğulanmaya karşı ısıtma özelliğine sahiptir. Bu da Flame 2100'ü çok çeşitli çevresel koşullarda güvenle kullanmanızı sağlar.


Basit kontrol

Entegre Test (BIT), Flame 2100'ün elektroniklerini ve optiklerini otomatik olarak kontrol eder. Kontrolü manuel olarak da yapabilirsiniz. Dedektörün ön kısmındaki üç renkli LED, hızlı bir durum göstergesi sunar. Yeşil renk normal çalışmayı, sarı renk bir arıza olduğunu, kırmızı renk ise bir yangın alarmı olduğunu gösterir.Ürün ile ilgili döküman bulunmamaktadır.