Dräger Flame 2000 (IR)


Ürün Özellikleri

Yüksek hassasiyetteki IR sensörüyle Dräger Flame 2000, hidrokarbon bazlı yangınları algılar. Yanlış alarmlara karşı yüksek düzeyde güvenilirlik sunar.

Hızlı ve güvenilir algılama

Flame 2000, yüksek hassasiyetteki bir IR sensörüyle 4,5 µm dalgaboyu aralığında çalışır. Bu sayede hidrokarbon bazlı yangınlar çok hızlı bir şekilde algılanır. Bu güvenilirlik derecesi, SIL2'nin IEC 61508 güvenlik bütünlüğü gerekliliklerine uyar. Dahası, alev dedektöründe HART® ve RS-485 Modbus arayüzleri vardır ve çok az güce ihtiyaç duyar.

Yanlış alarmları önleme

Flame 2000 parazit kaynaklarına bağışıktır. Bu da yanlış alarmları önler. Güneş ışığı veya diğer kızılötesi kaynaklar gibi sık hata oluşturan kaynaklar artık sorun oluşturmaz. Üstelik, hassas algılama ile dedektörün başka alanlardan yayılan yangınlar için yanlış alarm vermesi de önlenmiş olur.

Sağlam ve dayanıklı

Muhafaza son derece sağlamdır ve iklim koşullarına karşı dayanıklıdır. Görüş penceresi buzlanma ve buğulanmaya karşı ısıtma özelliğine sahiptir. Bu da Flame 2000'i çok çeşitli çevresel koşullarda güvenle kullanmanızı sağlar.

Basit kontrol

Entegre Test (BIT), Flame 2000'in elektroniklerini ve optiklerini otomatik olarak kontrol eder. Kontrolü manuel olarak da yapabilirsiniz. Dedektörün ön kısmındaki üç renkli LED, hızlı bir durum göstergesi sunar. Yeşil renk normal çalışmayı, sarı renk bir arıza olduğunu, kırmızı renk ise bir yangın alarmı olduğunu gösterir.Ürün ile ilgili döküman bulunmamaktadır.