Dräger DrugTest® 5000


Ürün Özellikleri

Pipetleme yok, damlama yok, zamanlama yok: Dräger DrugTest® 5000 ile uyuşturucu madde testi basit ve hızlı bir şekilde yapılır. Alınan tükürük numunesi doğru sonuçlar için hemen yerinde analiz edilebilir.

Tek bir sistemde numune alma ve analiz ile uyuşturucu madde testi

Uyuşturucu madde test cihazı Dräger DrugTest® 5000, numune alma sistemi Dräger DrugTest 5000 Test Kiti ve Dräger DrugTest 5000 Analizörden oluşur. Nerede olursanız olun, sistem size ilk tarama için ihtiyacınız olan her şeyi sunar. Hemen bulunduğunuz yerde kişinin uyuşturucu madde etkisi altında olup olmadığını belirleyebilirsiniz.


Test kiti ile anında kullanıma hazır

Dräger DrugTest 5000 test kiti size kullanıma hazır bir numune alma sistemi sunar. Şüpheli birini mi kontrol etmek istiyorsunuz? Tek yapmanız gereken kapağı çıkarmak ve test kasetini, test edilecek kişiye vermek; ardından kişi kendi numunesini alır.


Kolay ve güvenli kullanım - olumsuz koşullarda bile

İşler karıştığında bile: analizörü sadece üç tuşla kontrol edersiniz. Kullanım menü yönlendirmelidir. Sadece düz metin talimatlarını izleyin yeter.


Tükürük(oral sıvı) numunesi alırken hijyenik ve ağrısız

Entegre gösterge, mavi renk değişimi ile numune alma işleminin sona erdiğini gösterinceye dek test edilen kişi kollektörün üst parçasını yanağı ile diş eti arasında kısa süreliğine ileri geri hareket ettirir. Bu işlem genellikle bir ile dört dakika arasında sürmektedir. Test edilen kişi daha sonra kapalı kaseti size geri verir- böylece tükürük numunesi ile temas edilmemesi sağlanır.


Otomatik analiz, hızlı ve güvenilirdir

Muhtemel uyuşturucu madde kullanımı tespiti, tükürük numunesinin alınmasından hemen sonra başlar. Test kasetini ve kartuşu analizörün içine kaydırın, analiz otomatik olarak çalışacak ve size test edilen kişi ile ilgilenme özgürlüğünü tanıyacaktır. Sonuçlar birkaç dakika sonra görüntülenecektir.

Yoruma gerek bırakmayan net sonuçlar

Muhtemel uyuşturucu madde kullanımı tespiti, tükürük numunesinin alınmasından hemen sonra başlar. Test kasetini ve kartuşu analizörün içine kaydırın, analiz otomatik olarak çalışacak ve size test edilen kişi ile ilgilenme özgürlüğünü tanıyacaktır. Sonuçlar birkaç dakika sonra görüntülenecektir.


Yoruma gerek bırakmayan net sonuçlar

Ölçülen sonuç, tam cümleler halinde cihaz ekranında gösterilir. Bu nedenle yanlış yorumlamalar oluşmaz. Harici bir klavye ile sonuçlara daha fazla ayrıntı eklenebilir, sonuçlar kaydedilebilir veya Dräger Mobil Yazıcı(opsiyonel) üzerinden doğrudan yazdırılabilir.


Dräger DrugTest 5000 test kitinin ek avantajları:

 • Almanya'da geçerli kan örneği ve tespit sınırlarına yüksek düzeyde uyumluluk(Alman Polis Üniversitesi tarafından saha testi ile doğrulanmıştır)
 • esrarın temel aktif bileşeni olan THC için son derece düşük tespit sınırı
 • eldiven takılı durumda bile kolay kullanım
 • 230 V voltaj veya 12 V araç güç kaynağı üzerinden çalışır
 • kolay taşınır, 4,5 kg ağırlığındadır(taşıma çantası veya sert kaplama taşıma çantası seçeneği mevcuttur)
 • farklı konfigürasyonlar mevcuttur (modele bağlı olarak aynı anda birkaç madde tespit edilebilir)
 • 4 °C ile 40 °C arası sıcaklıklarda kullanılabilir
 • 30 °C'ye kadar hiçbir bozulma olmadan orijinal ambalajında saklanabilir


Güvenilir ilaç ve uyuşturucu madde tarama

Dräger DrugTest 5000 ile tespit edilebilen uyuşturucu maddelerden bazıları:

 • Amfetaminler
 • Benzodiazepinler
 • Delta-9-tetrahidrokannabinol (THC esrar)
 • Kokain
 • Metamfetaminler
 • Afyonlu haplar
 • Metadon
 • Ketamin


Dräger SSK 5000: Yüzeylerde veya maddelerde uyuşturucu tespiti

Hemen olay yerinde, direksiyonda uyuşturucu madde izleri olup olmadığını veya şüpheli bir çantanın içinde uyuşturucu madde bulunup bulunmadığını bilmek ister misiniz? Dräger Yüzey Tarama Kiti(SSK 5000) uyuşturucu numune alma parçası ile bir numune alıp, örneği Dräger DrugTest 5000 Test Kitine aktararak bu tip sorulara kolayca cevap bulabilirsiniz. Numuneyi daha sonra Dräger DrugTest 5000 Analizör ile analiz edebilirsiniz.Ürün ile ilgili döküman bulunmamaktadır.