Dräger CPS 7900 olive

Ürün Özellikleri

CBRN açısından tehlikeli durumlarda kullanılmak üzere özel olarak üretilmiştir: Gaz geçirmez kimyasal koruyucu giysi Dräger CPS 7900. Yenilikçi malzemesi, ürünü özellikle sivil savunma, felaketten korunma ve dekontaminasyon durumlarında kullanmamız için uygun hale getirmektedir.

D-Mex: 5 kat koruma

Yeni giysi malzemesi D-mex benzersiz özelliklere sahiptir. Kimyasal maddelere karşı dirençli, alev geciktirici, kendi kendine sönen antistatik malzeme, kriyojenik maddelerle temas edilse bile esnekliğini korur ve ciddi mekanik zorlanmalara karşı dirençlidir. Endüstriyel kimyasallara, biyolojik ve kimyasal savaş ajanları ile radyoaktif partiküllere ve diğer tehlikeli maddelere karşı üstün koruma sağlar.

Sıra dışı takma rahatlığı

Dräger CPS 7900 koruyucu giysi, tehlikeli alanlarda zaten zor olan çalışmalarda insanların üzerindeki yükü azaltır. Ürün; yeni, ergonomik kesimi ve beş giysi boyu ile kullanıcılara 1,50 m ile 2,10 m arasında değişen boy seçenekleri ile birlikte görevlerini yerine getirirken maksimum hareket serbestisi sağlar. Ayrıca son derece hafif ve esnek giysi malzemesi, hareketlere uyum ve tam esneklik sağlar.

Dağıtım için optimum çözümler

Dräger CPS 7900 kimyasal koruyucu giysi, özel ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilebilir ve bu da dağıtım seçeneklerinizi genişletir. Bunların arasında basınç ölçer tutucusu, yükseklik ayarlama elemanı, buğu önleyici vizör ve D-Connect sayılabilir.

Basit bakım

Düzenli olarak gerçekleştirilen denetim çalışmaları, kullanılan yenilikçi malzemeler ve yeni bakım konseptleri sayesinde önemli ölçüde azaltılabilir. Buna ek olarak, giysi kolayca temizlenebilir ve otomatik olarak dezenfekte edilebilir. Bu da giysiyi, 15 yıllık kullanım ömrü boyunca kullanıma hazır durumda tutmak için gereken çalışmaların ciddi ölçüde azalması anlamına gelir.

Kapsamlı onaylar - ekstra koruma sınıfı

Yenilikçi malzeme D-mex sayesinde, bu kimyasal koruyucu giysi, tekrar kullanılabilir koruyucu giysilerle ilgili uluslararası güvenlik standartları ve normların gerekliliklerini karşılar ve hatta bunları kısmen aşar. Bunların arasında, diğer standartlara ek olarak EN 943 Bölüm 1 ve 2 (ET), EN 1073-2, EN 14126 ile İngiliz CBRN Standardı BS 8467 yer alır. Giysi aynı zamanda, CBRN olayları sırasında ilgili özel timler için uygun kişisel koruyucu ekipmanlar hakkında tavsiyede bulunan CBRN CWA 1606'nın gerekliliklerini de karşılar.

Baştan ayağa kadar yenilikçi ayrıntılar

Yeni vizör tasarımı, Dräger FPS 7000 tam yüz maskesiyle neredeyse doğal bir görüş alanı sunar. Çeşitli eldiven kombinasyonları herhangi bir araç kullanmadan hızlı bir şekilde eklenebilir. Koruyucu giysi, bir seçenek olarak entegre güvenlik botları veya gaz geçirmez çoraplarla (giysi malzemesinden) donatılabilir. Entegre telsiz cebi ve bas-konuş düğmeleri için kullanılan yuva, iletişimi kolaylaştırır.

Artık soluk alıp verirken nefes darlığı çekmeyeceksiniz

Solunabilir hava, tehlikeli durumlarda zor bulunan bir kaynaktır. Çalışma noktasından dekontaminasyon alanına giden yol köprülenmelidir. Burada asıl görevin tamamlanması gerekir. Son olarak, özel timlerin giysilerini çıkarabilmesi için dikkatli bir dekontaminasyon işlemi gerçekleştirilmelidir. Solunum cihazının hava besleme kapasitesi genelde bunun için yeterli olmaz. Giysi, bu tür durumlar için opsiyonel bir Air-Connect veya regülasyon valfı PT 120 L ile donatılabilir.Ürün ile ilgili döküman bulunmamaktadır.