Dräger Alcotest 9510


Ürün Özellikleri

Dräger Alcotest 9510, kanıt niteliğindeki uygulamalara yönelik gelişmiş bir nefesten alkol ölçüm cihazıdır. Ulusal ve uluslararası gerekliliklere ve yönetmeliklere (OIML R 126) uyacak şekilde tasarlanmıştır. İkili sensör teknolojisi, sezgisel renkli dokunmatik ekran arayüzü ve modern tasarımı ile Alcotest 9510, üstün standartlar getirmektedir.

Kanıtlanmış İkili Sensör Teknolojisi

Ülkeye özgü versiyonların ulusal gerekliliklerine bağlı olarak Alcotest 9510, nefes numunesindeki etanol konsantrasyonunu ölçmek üzere 2 farklı ve bağımsız sensörle donatılabilir. IR sensörü ve EC yakıt hücresi, söz konusu numunenin hassas ve güvenilir ölçüm sonuçlarını verir. Numunenin alındığı kişinin nefesindeki potansiyel müdahale edici maddelere karşı düşük hassasiyeti olan son derece gelişmiş IR Sensörü fiziksel bir yöntem tatbik ederken EC yakıt hücresi, analiz için kimyasal reaksiyonlar kullanır.


Dokunmatik ekran üzerinden sezgisel kullanım

Yüksek çözünürlüklü renkli dokunmatik ekran net ve eksiksiz metin mesajları verirken sesli ve görsel bildirimlerle desteklenir. Bu da test prosedürleri ve bakım adımları boyunca net bir rehberlik sağlar. Metin mesajları, Alcotest 9510'un ülkeye özgü versiyonları için farklı dillerde mevcuttur. Geniş dokunmatik ekran, veri girişi için sanal bir klavyeye sahiptir. Alternatif olarak bir USB klavye kullanılabilir.


Rahat Numune Alma

Uzun, esnek ve ısıtmalı nefes hortumu yoğuşmayı önler ve hem numunenin alındığı kişi hem de kullanıcı için rahat bir kullanıma olanak tanır. Tek kullanımlık ağızlık, numunenin alındığı kişi ile cihaz arasında hijyenik temas sağlar.


Güvenilir Termal Yazıcı

Son derece sessiz ve güvenilir dahili termal yazıcı sahada hızlı, okuması kolay ve yüksek kalitede çıktılar sunar. Çalışması için tonere, yazıcı kartuşuna veya mürekkebe ihtiyacı yoktur. Düşük bakım maliyetleri ile birlikte termal kafanın uzun kullanım ömrü, bu yazıcının son derece avantajlı ve kullanıcı dostu olmasını sağlar. Opsiyonel bir harici yazıcı da kullanılabilir.

Dayanıklı Tasarım

Çarpmalara, darbelere, çiziklere ve su sıçramasına son derece dayanıklı sağlam mahfaza, Alcotest 9510'u zorlu, mobil veya sabit uygulamalar için ideal kılar. Hem düşey hem de yatay olarak kullanılabilir. Dayanıklı tutamak, kolay taşınmasını sağlar. Dräger ayrıca kutular ve çantalar gibi güvenli taşımaya yönelik aksesuarlar da sunmaktadır.


Çeşitli Arayüz Seçenekleri

Cihaz, çok sayıda farklı arayüz seçeneği sunar, örneğin: diğer cihazlara kolayca bağlamaya veya başka iletişim görevlerini yerine getirmeye yönelik 3 USB bağlantı noktası, 2 RS-232 bağlantı noktası, modem ve bir Ethernet bağlantı noktası.


Özelleştirilmiş Versiyonlar

Alcotest 9510, uluslararası ve ulusal yönetmeliklere ve OIML R 126'da tanımlanan gerekliliklere uyacak şekilde tasarlanmıştır. Özel ölçüm prosedürleri, veri girişi ve depolama seçenekleri, metin mesajları, lisanlar, çıktılar ve ayrıca iletişim ayarları ile özelleştirilmiş, ülkeye özgü versiyonlar mevcuttur.Ürün ile ilgili döküman bulunmamaktadır.