Dräger Alcotest® 7510


Ürün Özellikleri

Bu kompakt ve dayanıklı portatif nefesten alkol ölçüm cihazı, özellikle gelişmiş kontrol uygulamaları için tasarlanmıştır. Bir alkol tarama cihazı olarak polis, ticari ve endüstri kullanımında idealdir. Alcotest® 7510, çok sayıda ülkede ve pazarda, kanıt sağlayan bir cihaz olarak kullanılabilir.

Ergonomik tasarım

Dräger Alcotest 7510, özel ergonomik tasarımı sayesinde hem sağ hem de sol elini kullanan kişilere uygun kompakt ve dayanıklı bir portatif cihazdır. Kaymaz kauçuk muhafaza, optimum kavrama sunar.


Gelişmiş teknoloji

Alcotest 7510 en yeni DrägerSensor teknolojisini kullanır ve iyileştirilmiş bir örnek alma yönteminden yararlanır. Cihaz yapılandırmasına bağlı olarak artık ağız alkolünü de tespit edebilir. Entegre ısı elemanı yoğuşmayı önler ve düşük sıcaklıklarda bile hızlı ve doğru ölçüm sağlar. Cihaz kurcalamaya dayanıklıdır ve başka maddelere duyarlı değildir.


Kolay çalıştırma

Cihaz basit, üç düğmeli bir kullanıma sahiptir. Kullanıcı, tek bir düğme ile tüm ölçümleri kontrol eder. İki yukarı ve aşağı tuşu ile menüde hızlı ve kolay gezinmek mümkündür. Cihaz transflektif, yüksek çözünürlüklü, tek renkli bir grafik ekrana sahiptir. Arka aydınlatmalı ekran net metin mesajları sunarak hem parlak güneş ışığında hem de tam karanlıkta okunabilirlik sağlar. Çok sayıda dil seçeneği mevcuttur. Kırmızı, sarı ve yeşil renkteki üç ışık yayan diyot (LED), ekranda gösterilen bilgileri destekler.


Hijyenik ve güvenli

Cihaz, yüksek hijyen gerekliliklerine uyumludur. Tek kullanımlık ağızlığın konumu ve kaplanmış tutamak, kullanıcının eli ile test edilen kişi arasında otomatik olarak güvenli, hijyenik bir mesafe bırakılmasını sağlar. Test edilen kişinin dudaklarının cihaza temas etmesinden kaçınmak için ağızlıklarda özel bir ara parçası bulunur. Maksimum hijyen için tasarlanan özel ağızlık çıkarma sistemi, ağızlığın hızlı ve basit bir şekilde çıkarılmasını sağlar.

Kapsamlı veri yönetimi

Alcotest 7510, kapsamlı veri yönetimi ve geniş bir yelpazede yapılandırma seçenekleri ile öne çıkar. Cihaz, çok sayıda bilgiyi kaydedip saklar. Seçimli listeleri veya serbest metni kullanarak ünite, özgün ihtiyaçlara uyacak şekilde özelleştirilebilir. Test sonucu, ilgili tarih ve saatle birlikte bir test numarasıyla kaydedilir.


Düşük enerji tüketimi

Cihaz gücü alkali veya şarj edilebilir NiMH pillerle sağlanır. Li-İyon pillerle de temin edilebilir.


Yüksek esneklik

Dräger Alcotest 7510 her ortamda hemen kullanılabilir. Testler -10 °C ila +50 °C sıcaklıklarda yapılabilir. Esnek veri yönetimi, yüksek bellek kapasitesi ve Dräger Mobil Yazıcıya ya da bir bilgisayara kablosuz veri aktarma seçeneği, ulusal ve uluslararası kurallara kolay uyum sağlama imkanı tanır. Cihaz, ortam basınç sensörü aracılığıyla, kuru gaz testleri uygulanırken her türlü barometrik ortam koşulunu otomatik olarak dengeler. GPS modülü, nefes testinin yapıldığı tam coğrafi konumu belirler. Sabit ambalaj kutusu ve çeşitli montaj ve şarj seçenekleri gibi çok sayıda opsiyonel aksesuar da sunulmaktadır.Ürün ile ilgili döküman bulunmamaktadır.