Dräger Alcotest 7110 Evidential


Ürün Özellikleri

Dräger Alcotest 7110 Evidential, Almanya'da kanıt olarak kullanılabilir bir cihaz olarak tip onayına sahip tek nefesten alkol ölçüm cihazıdır. Nefesten alkol ölçüm cihazları için DIN VDE 0405 ile belirlenen dünyadaki en zorlayıcı gereksinimleri bile karşılar.


Tüm ölçüm sistemleri yedekli tasarlanmıştır

Dräger Alcotest 7110 Evidential, tüm ölçüm sistemlerinin ikili tasarımı sayesinde olağanüstü seviyede yüksek ölçüm hassasiyeti sağlar. Nefesten alkol konsantrasyonu ölçümü, elektrokimyasal bir sensör ve bir kızılötesi optik sensör (9.5 µm dalga boyu) ile gerçekleştirilir. Her birinde iki akış ve nefes sıcaklığı sensörü bulunmaktadır.


PTB Almanya'dan tip onaylı; resmi olarak kalibre edilebilir

Dräger Alcotest 7110 Evidential, Almanya'da Alman Metroloji Enstitüsü (PTB) tarafından tip onayı alan ve bu sebeple resmi olarak kalibre edilebilen tek cihazdır. Alman polisi, mahkemeye sunulabilen nefesten alkol testleri için sadece Dräger Alcotest 7110 Evidential'ı kullanmaktadır.


Tek düğmeyle çalıştırma

Karmaşık bir yapıya sahip olmasına rağmen Dräger Alcotest 7110 Evidential'ın kullanımı çok kolaydır. Test işlemini başlatmak için tek yapmanız gereken başlatma düğmesine basmaktır. Sonraki tüm adımlar otomatik olarak gerçekleştirilir veya ekrandaki açık talimatlar aracılığıyla bu adımların gerçekleştirilmesi istenir.

Nefes sıcaklığının ölçülmesi

Vücut sıcaklığının (örneğin ateş durumunda) veya sonucu etkileyen bir nefes alma şeklinin (örneğin hiperventilasyon veya hipoventilasyon) etkisini ortadan kaldırmak amacıyla, nefes sıcaklığı ölçüldükten sonra nefes alkol konsantrasyonu testinin sonucu 34°C'lik bir referans sıcaklığa göre düzeltilir. Dräger Alcotest 7110 Evidential, dünyada bu dengeleme işlemini gerçekleştirebilen tek cihazdır.


DIN VDE 0405'e uygun test prosedürü

Nefesten alkol testinin nasıl yapılacağıyla ilgili kesin şartlar DIN VDE 0405'te düzenlenmiştir. Bu şartlar Dräger Alcotest 7110 Evidential ile gerçekleştirilmektedir. Nefes testi yapılmadan önce teste tabi tutulacak kişinin bilgileri klavye aracılığıyla girilir. Nefesten alkol testi için 2 ila 5 dakikalık aralıklarla iki nefes numunesinin verilmesi gerekir. Test işleminin sonunda entegre yazıcı aracılığıyla bir test raporu çıktısı alınır.Ürün ile ilgili döküman bulunmamaktadır.