Dräger Alcotest® 6820 med


Ürün Özellikleri

Dräger Alcotest® 6820 med, kanıtlanmış Dräger Alcotest® serisinin özel bir versiyonudur. Nefesten alkol ölçüm cihazı, medikal ürünler için CE işaretinin şart olduğu tanı uygulamalarına yönelik tasarlanmıştır ve medikal alanda günlük işlemleri kolaylaştıran çeşitli özellikler sunar.


Medikal cihaz olarak onaylı

Dräger Alcotest® 6820 med, medikal cihazlara yönelik AB yönetmeliği 93/42/EWG uyarınca CE işaretine sahiptir. Bu sayede Dräger Alcotest 6820 med, cerrahi operasyonlarda, acil serviste ve metadon ikame tedavisinde kullanım için tüm gereklilikleri karşılar.


Sofistike teknoloji

Elektrokimyasal DrägerSensor'leri, yüksek alkol içeriği ile bile hızla güvenilir sonuçlar verir. Üfleme direnci düşüktür, bu sayede test, test edilen kişide düşük solunum hacmi olsa bile kullanılabilir. Otomatik ayar, solunum akışını ölçer ve hava, akciğerlerin içinde derinlerden alınacak şekilde minimum hacmi uyarlar. Manuel tetiklenen numune alma, bilinci yerinde olmayan insanlarda bile kullanılabilir. Cihaz, test sonuçlarını arka aydınlatmalı grafik ekranda farklı renklerde LED'lerle ve sesli sinyallerle gösterir.


Güvenli ve hijyenik

Cihaz, maksimum hijyen gerekliliklerini karşılar. Buna, geri dönüşsüz valfe sahip patentli, tek kullanımlık ağızlık dahildir. Bir diğer özellik de dudaklar ile cihaz arasında doğrudan teması önleyen ara parçasıdır. Test tamamlandığında ağızlık hızla, güvenle ve hijyenik şekilde cihazdan çıkarılabilir.

Kolay taşıma

Cihaz, bir gömlek cebinden küçüktür ve kullanımı kolaydır. Ağızlık, hızla ve sağlam şekilde takılabilir. Özel ergonomik şekli sayesinde cihaz, sağ elini veya sol elini kullanan kişilerce çalıştırılabilir.


Test sonuçlarının kaydedilmesi

Dräger Alcotest 6820 med, 2000 test sonucunu saklayabilecek bir belleğe sahiptir. Optik bir arayüz üzerinden sonuçlar, Dräger Mobil Yazıcıda yazdırılabilir veya bir bilgisayara aktarılabilir.


Düşük enerji tüketimi

Cihaz iki 1,5 V AA Alkalin pilden güç alır, bu da oda sıcaklığında yaklaşık 1500 teste yeter. Alternatif olarak iki 1,2 V şarj edilebilir NiMh pil de kullanılabilir. Bunlar, cihazın içinde şarj edilebilir.Ürün ile ilgili döküman bulunmamaktadır.