Dräger Alcotest 6820


Ürün Özellikleri

Yolları sarhoş sürücülerden uzak ve güvenli tutmak, önceden kestirilemeyen ve yüksek düzeyde stresli bir iştir. Dräger, Alcotest 6820 portatif nefes analiz cihazını özellikle Emniyet Güçlerinin ihtiyaçları için tasarladı. Kolayca kullanılır ve her saniyenin önem taşıdığı en zorlu ortamlarda bile hızlı ve güvenilir sonuçlar sağlar.

Daha fazla güvenlik için alkol testleri

Alkol, hem yolda hem de iş yerinde kazaların en sık görülen nedenlerinden biridir. Dräger Alcotest 6820, genel güvenliği artırmanızı sağlar ve yaralanmaları, maddi hasarları ve hatta alkol tüketimi kaynaklı toplumsal imaj bozulmasını önlemeye yardımcı olur.


Çok kolay kullanım

Alkolün etkisi altındaki bir kişiyle uğraşmak, yüksek düzeyde konsantrasyon gerektirir. Alcotest cihazı kolay kullanılır ve nefesten alkol testlerini basit ve hızlıca yapmanıza olanak tanır. Tüm ölçüm işlevleri, tek bir düğme ile kullanılır. Geniş, arka aydınlatmalı ekranda kolay anlaşılır tam metin mesajları, alkol test prosedürü boyunca sizi güvenle yönlendirir. Bir LED ve akustik sinyaller, görsel ekranı geliştirir ve testin tamamlandığını gösterir. Navigasyon ve istatistiksel verileri kaydetmek için iki menü düğmesi kullanılır.


Kanıtlanmış kalite

Alcotest 6820‘de denenmiş ve test edilmiş elektrokimyasal Dräger sensörü de kullanılmıştır. Bu sensör çok hızlı tepki sürelerine, yüksek düzeyde doğruluğa ve uzun bir kullanım ömrüne sahiptir. -5 °C ya da +50 °C sıcaklıklarda bile analiz daima güvenilirdir. Yüksek alkol seviyelerinde ise sensör, hem aktif hem de pasif tespit ile hızlı, güvenli sonuçlar verir.


Kullanışlı tasarım

Alcotest 6820 kullanıcı dostu ve ergonomik bir tasarıma sahiptir. Kompakt şekli cihazı tutmayı özellikle kolaylaştırır ve cihaz tek elle kontrol edilebilir. Konturu sayesinde Alcotest 6820'nin ağızlığı, karanlıkta bile sezgisel biçimde yuvasına yerleştirilebilir. Sağ veya sol elli kullanıcılar tarafından kullanımından ya da sağdan veya soldan akan trafikte kontrol için kullanılmasından bağımsız olarak ekran, her zaman kullanıcının görüş alanındadır. Kullanımdan sonra ağızlığı çıkarmak da bir o kadar kolay ve hijyeniktir.

Yüksek kaliteli işçilik

Profesyonel nefesten alkol testi cihazları, bir miktar kötü kullanıma karşı dayanıklı olmalıdır. Kullanıcı dostu şekli ve yüksek kalitede işçiliği sayesinde Alcotest 6820, sürekli artan uygulama gerekliliklerini karşılar. Dayanıklı malzemeleri sayesinde soğuk veya nem gibi sert hava koşullarına oldukça dirençlidir ve IP 54 koruma sınıfının gerekliliklerini karşılamaktadır.


"Slide’n’Click" ağızlık

Patentli Dräger ağızlıklar, her türlü manipülasyon teşebbüsünü önler. İsteğe bağlı geri dönüşsüz valf, en yüksek derecede hijyen sağlar.


Veri işleme ve belgeleme

Alcotest 6820‘nin genişletilmiş bellek kapasitesi 5000 test sonucunu kaydedebilir. Optik bir arayüz, doğrudan sahadaki Dräger mobil yazıcıya kablosuz veri aktarımı sağlar. Buna ek olarak USB bağlantısı üzerinden veriler bir bilgisayara aktarılabilir veya cihaz yapılandırılabilir.


İsteğe bağlı aksesuarlar

Geniş bir askı, Alcotest 6820 test cihazının güvenli ve rahat bir şekilde kullanılmasını destekler. Askıyı bir toka veya velkro kumaşla kemerinize takabilir ya da bileğinize sarabilirsiniz. Yansıtıcı şeritler gerektiğinde cihazı bulmayı kolaylaştırır.Ürün ile ilgili döküman bulunmamaktadır.