Dräger Alcotest 5000Ürün Özellikleri

Dräger Alcotest 5000, alkol varlığını tespit eden profesyonel bir nefesten alkol testi cihazıdır. Yüksek hızlı nefesten alkol ölçüm cihazı, çok kısa sürede çok sayıda test yapmanıza olanak tanır. Özel hunisi nefesle verilen havanın geriye akışını asgari düzeye düşürerek daha sonra test edilen kişilerde enfeksiyon riskini önler.Şimdiye kadarki en hızlı nefesten alkol ölçüm cihazımız ile minimum sürede maksimum kontrol

Alcotest 5000 ile, alkol tüketip tüketmediklerini belirlemek üzere dakikada 12 kişiyi test edebilirsiniz. Özellikle polis ve özel güvenlik görevlileri açısından kısa bir süre zarfında çok sayıda kişiyi alkol kullanımı için test etmek, büyük bir zorluktur: örneğin büyük ölçekli operasyonlar, iş sahalarına ve stadyumlara giriş kontrolleri, toplu taşımaya giriş noktaları ve havalimanı güvenlik kontrolleri sırasında. Pozitif test sonucu alınması halinde, gerekirse Dräger alkol tarayıcılar veya mahkeme onaylı kanıt cihazları kullanılarak tam kan alkolü seviyeleri hesaplanabilir.


Hijyenik huni tasarımı ile yüksek hassasiyette hızlı alkol testi

Alkol testi, test edilen kişi ile vücut temasına gerek kalmadan gerçekleştirilir. Test sadece huni içine üflenmesini gerektirdiğinden, ağızlık takmaya ve çıkarmaya gerek yoktur. Özgün tasarımı ile bu özel Dräger Alcotest 5000 hunisi, test edilen kişinin nefesiyle verdiği havanın geri akışını ve daha önce test edilen kişilerden gelebilecek patojenleri solumasını önler. Kullanım sonrasımda huni bağlantısı kolayca değiştirilebilir ve yerine yenisi takılabilir.


Basit çalıştırma ve rahat denetim ile alkol testi

Kolay kullanılan, Tamam tuşu ile tek düğmeyle çalıştırılan Alcotest 5000, Dräger'in kanıtlanmış, kolay kullanılan alkol test cihazlarının en yeni neslidir. İki ek ok tuşu ile kolayca gezinebilir ve örneğin: en yeni test sonuçlarını görüntüleyebilir, test sayacını sıfırlayabilir, bir sonraki programlı kalibrasyon tarihini kontrol edebilir veya menüyü farklı bir dile ayarlayabilirsiniz. Test işlemi talimatları dilden bağımsızdır ve ekrandaki semboller sayesinde kolayca anlaşılır.

Uzaktan nefesten alkol testi

Testi yapan kişi ile test edilen kişi yan yana olmadığında (örneğin bir kamyonun kabininde oturan bir sürücü) kullanmak üzere, Alcotest 5000'de cihazın arkasında standart bir özçekim çubuğunun takılabileceği bir ¼" vida bulunur. Bu da nefesten alkol testi işlemini hızlandırır.

Bir pil seti ile Alcotest 5000, aktif (test edilen kişi aktif olarak huni bağlantısı içine üfler) ve/veya pasif (örneğin ortam havasındaki alkolü ölçerken veya içeceklerde alkol şüphesi varsa) olarak 5000'in üzerinde test yapabilir.


Gelenekten doğan yenilik

65 yılı aşkın deneyimi ile Dräger, nefesten alkol testi alanında küresel pazar lideridir. Pek çok ülkede polis, günlük trafik denetimlerinde Alcotest ürün serilerinden cihazlar kullanmaktadır. Alcotest 5000 Almanya'da imal edilmiştir ve en yüksek kalite standartlarını karşılar. Aynı profesyonel EC sensörü teknolojisini kullanır, bu da hassas test performansı ve güvenli sonuçlar sağlar.Ürün ile ilgili döküman bulunmamaktadır.